matesis
dedas

Ayhan Bora Kaplan aslen nerelidir? Ayhan Bora Kaplan kimdir, kaç yaşında, evli midir? Ayhan Bora Kaplan tutuklandı mı?

Son günlerde gizli tanık Serdar Serçeli’nin “Benden çamur atmamı istediler” dediği Bekir Bozdağ, Hasan Doğan, Abdülhamit Gül gibi isimlere kadar birçok isim hakkında ifade vermeye zorlandığı iddiası ile gündeme gelen ve Ankara'da yer altı dünyasında "Kaplanlar" grubu olarak bilinen suç örgütünü yönettiği iddiasıyla gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan'ın kim olduğu merak edildi. Peki, Ayhan Bora Kaplan kimdir, kaç yaşında, nereli? Ayhan Bora Kaplan tutuklandı mı?
  • 16.05.2024 00:37
Ayhan Bora Kaplan aslen nerelidir? Ayhan Bora Kaplan kimdir, kaç yaşında, evli midir? Ayhan Bora Kaplan tutuklandı mı?

 Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Ayhan Bora Kaplan’ın hayatı merak edildi. Ayhan Bora kaplan hakkında araştırmalar başladı. Peki, Ayhan Bora Kaplan kimdir, kaç yaşında, nereli? Ayhan Bora Kaplan tutuklandı mı? İşte ayrıntılar...

AYHAN BORA KAPLAN KİMDİR?

Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan 1971 yılında Erzurum’da doğdu. Çocukluğu Ankara’da geçti.
Ankara’da yer altı dünyasında "Kaplan" grubu olarak bilinen ve TİP Milletvekili Ahmet Şık'ın iddiasına göre, eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yakın olduğu iddia edilen Ayhan Bora Kaplan'ın ekibine yönelik operasyon devam ediyor. Esenboğa Havalimanı'nda yurtdışına kaçmak üzereyken yakalanarak gözaltına alınan Kaplan'ın ekibine yapılan operasyonlarda 20 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltı sayısı 25'e yükseldi.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda ruhsatsız tabanca ve tabancalara ait mermi ele geçirildi. Şüphelilerden birisinde çok sayıda çocuk pornografisi görüntüleri ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

AYHAN BORA KAPLAN TUTUKLANDI MI?
Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın olduğu öne sürülen Ayhan Bora Kaplan, Ankara Sulh Ceza Hakimliğince tutukladı.
 

KİMDİR AYHAN BORA KAPLAN ?

Ayhan Bora Kaplan, Gümüşhane Torul doğumlu olup gençlik yıllarını Ankara Yenidoğan’da geçirmiştir. Özellikle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve kuzeni Sadık Soylu ile yakın ilişkileri olduğu öne sürülmüştür. Kaplan’ın 2015’te Süleyman Soylu’nun kuzeni Sadık Soylu aracılığıyla tanıştığı ve ilişkilerinin 2022’ye kadar sürdüğü iddia edilmiştir.

Ankara’nın yer altı dünyasının önde gelen isimlerinden biri olarak tanımlanan Ayhan Bora Kaplan’ın hayatı, suçları ve ilişkileriyle ilgili pek çok bilgi bulunuyor. Kaplan, 1994 yılında uyuşturucu ticareti suçundan cezaevine girmiş ve sonraki yıllarda Ankara’nın gece hayatında etkin bir rol üstlenmiştir. Özellikle 15 Temmuz darbe girişimi sırasında silahlı milislerinin lideri olarak darbeye karşı çıktığı iddia edilmiştir. Ancak bu süreçte işadamı Mahfuz Tatar’ın infaz edilmesi gibi olaylar da onun etrafında dönmüştür.

Soylu’nun desteği iddiası ile Ankara’nın gayrimeşru dünyasında etkin bir konuma gelen Kaplan’ın uyuşturucu ticareti, tefecilik, suç örgütü kurma, 15 Temmuz sonrası işadamı Mahfuz Tatar’ın öldürülmesi, yolsuzluk, rüşvet gibi suçlarla anıldığı belirtilmektedir. Ancak 2022’de Kıbrıs’ta kumarhane işine girmesi ve Sedat Peker ile ilişkisi gibi konularda anlaşmazlıklar yaşandığı ve ilişkilerinin bozulduğu iddia edilmektedir. Bu olaylar Ayhan Bora Kaplan’ı sıkça gündeme getirmiş ve devlet içindeki bağlantılarıyla da tartışma yaratmıştır. Kaplan’ın geleceği ve suç dosyasının ne zaman açılacağı merak konusu olmaya devam etmektedir.

 
 

Yorum Yaz