Bodo Glimt nerenin, hangi ülkenin takımı? UEFA Konferans Ligi'nde fırtına gibi esiyorlar...

Bodø/Glimt UEFA Konferans Ligi üçüncü hafta maçında Mourinho'nun Roma'sını 6-1'lik ezici bir skorla mağlup etti ve C Grubu'nda liderliğe yükseldi. Futbol severler Bodø/Glimt'in nerenin, hangi ülkenin takımı olduğunu araştırıyor...

SPOR
PAYLAŞ:

Bodø/Glimt UEFA Konferans Ligi üçüncü hafta maçında Mourinho'nun Roma'sını 6-1'lik ezici bir skorla mağlup etti ve C Grubu'nda liderliğe yükseldi. Futbol severler Bodø/Glimt'in nerenin, hangi ülkenin takımı olduğunu araştırmaya başladı...

Bodø/Glimt nerenin takımı? Hangi ülkeden?

Bodø/Glimt, şu anda Norveç'in en üst ligi olan Eliteserien'de oynayan Bodø kasabasından bir Norveç profesyonel futbol kulübüdür. Kulüp 1916'da kuruldu. Glimt adı kulübün takma adı olmakla birlikte orijinal adıdır.

Bodø/Glimt, 2020 yılında Eliteserien'i kazandı. Ayrıca Kuzey Norveç Kupası'nı dokuz kez, Norveç Kupası'nı iki kez kazanmayı başardı ve 1977, 1993, 2003 ve 2019'da Norveç üst liginde ikinci oldular.

Glimt, 1970'lerden kalma bir taraftar sembolü olan sarı formalar ve taraftarların maçlara taşıdıkları devasa sarı diş fırçalarıyla tanınır. 2000'lerin başında, Bodø/Glimt Norveç'in en iyi takımlarından biriydi, ancak 2005 sezonunun sonunda küme düştü. İki yıl sonra, 12 Kasım 2007'de takım, Odd Grenland'ı toplamda 4-2'lik bir galibiyetle playoff galibiyeti elde etti ve tekrar üst lige geri döndü.

Bodø/Glimt'in adı UEFA Konferans Ligi üçüncü hafta maçında Mourinho'nun Roma'sını 6-1'lik skorla mağlup etmesinin ardından daha çok duyulmaya başlandı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle