Boncuklu Tarla’ya Dair İlk Belgeselin Çekimleri Tamamlandı

Göbeklitepe’den 800 yıl daha eski bir döneme tarihlenen Boncuklu Tarla’ya dair ilk belgesel drama İzler, çok yakında izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

KÜLTÜR SANAT
PAYLAŞ:

Dargeçit’te keşfedilen ve 13 bin yıllık bir tarihe dayanan Boncuklu Tarla’da çok fazla sayıda ilginç buluntu ve birçok yapı açığa çıkarıldı. Buluntular, tarih öncesi insanlar hakkında bize önemli bilgiler veriyor.


Boncuklu Tarla’yı anlatan İzler belgeseli, 13 bin yıl öncesine ait insanın izleri üstünden evrensel insanın ruhunu eşeliyor. Docudrama formatındaki film, klasik belgeselciliğin dışında bir anlatı biçimine sahip.

Ahmet Kılıç’ın yazıp yönettiği İzler’in görüntü yönetmenliğini Cafer Gebetaş ile Koray Kesik yaptı. Kurgu yönetmenliğini Ozan Demir’in, ses operatörlüğünü Mir Mustafa Aydemir’in üstlendiği İzler’in yapımını İz Yapım, yapımcılığını ise Ahmet Kılıç ile Ali Haydar Kılıç yapıyor. İzler’in başrolünde ise, yapımın tek oyuncusu olarak Cansu Dolaş var.

Göbeklitepe’den daha eskiye tarihlenen Boncuklu Tarla’yı merkezine alarak gerçek ile şiiri bir araya getiren İzler belgeselinde insan, insanı arıyor. Çekimleri Mardin’de tamamlanan film şu anda post-prodüksiyon aşamasında yer alıyor.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle