Böyle sahtekarlık görülmedi!

Sattığı otomobili, yedek anahtarını kullanarak çaldığı öne sürülen şüpheli ile suça karışan 3 kişi gözaltına alındı.

GÜNCEL

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, Abdülkadir Akkaya'nın bir süre önce ikinci el olarak satın aldığı otomobilinin çalındığı ihbarında bulunması üzerine çalışma başlattı.

Yapılan incelemede park halindeki otomobilin 2 şüpheli tarafından yedek anahtarı kullanılarak çalındığı tespit edildi.

Güvenlik kamerası görüntülerinde eşkal ve kimlikleri belirlenen şüpheliler M.R.Y. ve A.G. yakalandı.

M.R.Y'nin aracın önceki sahibi olduğu, yedek anahtarını sakladığı ve daha sonra aracı A.G. ile çaldığı, sonrasında da Beykoz'daki bir kişiye parçalanmak üzere sattığı anlaşıldı.

Aracın parçaları sahibine teslim edilirken, gözaltına alınan ve emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

"Evim dağınık, bulunca getireceğim" Arabayı alırken önceki sahibine yedek anahtarını sorduğunu belirten Akkaya, şunları kaydetti:

"Bana 'evim çok dağınık, anahtarı bulamıyorum, bulunca getireceğim' gibi bahaneler üretti. Defalarca istememe rağmen beni oyaladı. Bizim de hiç aklımıza gelmedi, anahtar sildirme, yazılımını güncelleme filan yapılıyormuş, daha önce başımızdan geçmediği için aklımıza gelmedi, bilmiyorduk. İnsan kondurmak istemiyor, 'Böyle olur mu?' diyorsun ama sonrasında gördük ki bunu yaptı. Hemen şikayetçi oldum kendisinden."

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle