Bozkır Arslanı Celaleddin Dizisi Hangi Kanalda? Bozkır Arslanı Celaleddin Celaleddin saat kaçta? Harzemşah Kimdir?

Celaleddin Harzemşah'ın hayatını konu alan Türk-Özbek ortak yapımı Mendirman Celaleddin (Türkiye'de 'Bozkır Arslanı Celaleddin' adıyla yayınlanacak) dizisi Özbekistan'dan sonra Türkiye ekranlarında! Yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip, Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, “gerçek bir kahraman ve devlet adamı”. Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah. Peki Mendirman Celaleddin dizisi ne zaman ve nerede yayınlanacak? Oyuncu kadrosu ve konusu gibi merak edilenler ise haberimizin devamında yer alıyor..

TELEVİZYON
PAYLAŞ:

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi cuma günü ATV kanalında saat 20:00'da yayınlanacak.

Tarih dizilerine bir halka daha!

Yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip, Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, “gerçek bir kahraman ve devlet adamı”. Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatı dizi oldu .‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, uluslararası bir yapıma daha imza attı. ‘Mendirman Celaleddin’ (Ben Celaleddinim) dizisinin ilk bölümü 14 Şubat Pazar günü Özbekistan kanalında yayınlandı. 

‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, uluslararası bir yapıma daha imza attı. Yapımı ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ tarafından gerçekleştirilen Türk-Özbek ortak yapımı ‘Mendırman Celaleddin’ (Ben Celaleddinim) dizisinin ilk bölümü 14 Şubat Pazar günü Özbekistan Milly TV’de yayınlanacak. Dizi, önümüzdeki günlerde Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinde de yayına girecek.

TÜRK DÜNYASI BİR ARAYA GELDİ

Türk dünyasının bugüne kadar yapılmış en hacimli yapımı olan ‘Mendırman Celaleddin’in yapım ve proje tasarımını Mehmet Bozdağ, genel yönetmenliğini Metin Günay, yönetmenliğini Kazakistanlı Nurgissa Almurat, sanat yönetmenliğini İran Azerbeycanı’ndan Reza Himmeti üstlenirken; görüntü yönetmenliğini ise Efe Kubilay yaptı. Türkiye, Özbekistan ve Türk dünyasının tanınmış oyuncularının yer aldığı dizinin başrolünü Emre Kıvılcım, Özbekistanlı Yulduz Radjova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu üstlendi. Dizinin kadrosunda Türkiye’den Cemal Hünal, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz, Kaan Yalçın gibi isimler de yer aldı.

GENEL HİKÂYE

Celaleddin Harzemşah, görkemli bir imparatorluk olan Harzemşah Devleti’nin Sultanı Alaeddin Muhammed’in büyük şehzadesidir. Celaleddin, sultan babasının ve Türkan Hatun diye hitap edilen babaannesinin arasındaki nüfuz mücadelesinin devleti zayıflattığını ve iki başlılık yarattığını görmektedir. Diğer taraftan huzuruna kimliğini gizleyerek girdiği Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın ülkesini ele geçirmeyi planladığını anlamıştır. Celaleddin’in büyük görevi Cengiz Han’a meydan okuyup, ülkesini korkunç saldırılarına karşı savunmak olacaktır. Cengiz Han’ın otağında karşılaştığı ve bütün tehlikelere rağmen kaçırıp Gürgenç’e getirdiği güzeller güzeli Kutlu Bike de kendini bu mücadelenin ortasında bulacaktır. ‘Mendırman Celaleddin’, nüfuz mücadelesinin, saltanat kavgalarının, düşman saldırılarının kasıp kavurduğu bir ülkeyi tek başına ayakta tutmaya çalışan bir kahramanın, aslanlar içinde bir aslan olan Celaleddin Harzemşah’ın hikayesidir.

Bozkır Arslanı (Mendirman*) Celaleddin Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celaleddin Harzemşah’ın hayatını konu edinen Mendirman Celaleddin dizisi Özbekistan'da yayın hayatına başlamıştır. İlk sezonu ile büyük ilgi gören dizinin 2. sezon çekimleri Mayıs ayında başlayacaktır.

Özbekistan'da büyük ilgi uyandıran uluslararası projenin en kısa zamanda Türkiye ve birçok ülkede yayınlanması planlanıyor. Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi iddialı dizilerin yapımını üstlenen Mehmet Bozdağ'ın bu proje ile adını dünya duyurarak büyük bir başarıya imza atması bekleniyor.

*Özbekistan'da yayınlanan dizinin orjinal ismi Mendirman Celaleddin'dir.

Bozkır Arslanı (Mendirman*) Celaleddin dizisi Oyuncu kadrosu

Oyuncu kadrosunda Emre Kıvılcım, Cemal Hünal, Levent Özdilek,  Ali Sinan Demir, Kaan Yalçın, Ege Atabek Uymaz, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Oğuzhan Yarımay, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz gibi Türk oyuncular yer alıyor. Yabancı oyuncu kadrosunda ise  Alisher Uzoqov,  Javohir Zokirov,  Yulduz Rajabova,  Shahzoda Matchanova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova gibi isimler bulunuyor.

Yapımı ve tasarımı başarılı yapımcı Mehmet Bozdağ'a ait olan  iddialı projenin genel yönetmeni Metin Günay, yönetmeni  Nurgissa Almurat, sanat yönetmeni Reza Himmeti ve görüntü yönetmeni ise Efe Kubilay'dır.

*Özbekistan'da yayınlanan dizinin orjinal ismi Mendirman Celaleddin'dir.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle