Bu gurur sizin, bizim, hepimizin!...

TVF Erkekler 1. Lig final müsabakalarının son maçını kazanan Yeni Kızıltepe Spor Efeler ligine yükseldi. Manisa temsilcisi Jeopark Kula Belediye’yi 3-0'lık net bir skorla geçmeyi başaran Yeni Kızıltepe Spor Şampiyonluk kupasını Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun elinden aldı.

SPOR ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Yeni kurulan bir takım olmasına karşın aldığı seri galibiyetlerle Voleybol camiasının dikkatlerini üzerine toplayan Yeni Kızıltepe Spor, sezon başında hedeflediği şampiyonluk kupasını sevinç naraları arasında aldı.

TVF Efeler ligine yükselme maçlarının 3. gün karşılaşmasında Ankara Başkent Spor Salonu'nda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ da tribünden izlediği maçta Bakan Kasapoğlu'nun memleketi olan Jeopark Kula Belediyesi ile final maçında karşı karşıya gelen ve maçta baştan sona ütün bir performans sergileyen Kızıltepe'nin efeleri, rakip takıma set vermeden adını şampiyonluğa yazdırmayı bildi.

Mardin adına Voleybol tarihin en prestijli ve en kritik maçında güçlü rakibine karşı ilk sette kıran kırana bir maç çıkaran Yeni Kızıltepe Spor zaman zaman sayı farkıyla geriye düşmesine rağmen mücadele azminden geriye düşmedi. İlk sette 4 kez set sayısı hakkını kullamasına rağmen rakibin mücadele azmi karşısında set inadını 35. sayı ile almayı bildi. İkinci sette, ilk sete göre oranla daha rahat bir oyun sergileyen Kızıltepe Spor, sayı farkıyla durumu 2-0 yaptı. Maç seti olan 3. sette demorize olan rakibine karşın rehavete kapılmadan istediğini koparmayı bilen bir takım hüviyetiyle salonda çok daha rahat bir oyun sergileyerek, rakibine sonucu kabul ettiren Yeni Kızıltepe Spor, kendisini desteklemek üzere protokol tiribününde bulunanların sevgi gösterileri arasında şampiyonluğunu ilan etti.

Bu gurur sizin, bizim, hepimizin!...

Yeni Kızıltepe Spor'u final müsabakalarında; AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçer, Cengiz Demirkaya, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, 23. Dönem Mardin Milletvekili Mehmet Halit Demir, İçişleri Bakanlığı Daire Başkanları Kızıltepe eski Kaymakamı Mehmet Yüzer, Derik eski Kaymakamı Hakan Kafkas, Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, AK Parti Kızıltepe eski İlçe Başkanı Murat Durgan, Kızıltepe eski Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, İşadamı Kenan Kösen, İbrahim Kösen, Hasan Keleoğlu, Sıraç Duyan, Deniz Yılmaz ile Göksel Adıbelli yalnız bırakmayarak trübünden takımı destekleyen isimler arasında yer aldı.

Yeni Kızıltepe Spor'u Efeler Ligine çıkması konusunda sezon başında beri destekleyerek, belediyenin ve kaymakamlığın bütçesine dokunmadan İşadamlarının desteğini sağlatıp, örnek bir idarecilik örneği gösteren Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam'ın alınan şampiyonluktaki payı büyük oldu.

Mardin Life Yayın Grubu olarak; Mardin’i Efeler Liginde temsil etme hakkını elde eden Şampiyon Yeni Kızıltepe Spor'u ve söz konusu şampiyonlukta büyük emeği bulunan Kaymakam Hüseyin Çam'ın şahsında başarıda büyük emeği bulunan takımın yöneticilerini, teknik heyeti ve bütün sporcuları can-i yürekten kutluyor, başarıların devamını diliyoruz.

Yeni Kızıltepe Spor ve Cizre Bld., Efeler Ligi'nde - Spor haberleri

Yeni Kızıltepe Spor ve Cizre Bld., Efeler Ligi'nde - Son Dakika Spor

Resim

YORUMLAR

  • Cengiz Demirkaya,maç saatinde Mardin de Milli Eğitim Bakanı ile birlikteydi Ankara’ya ışınlandımı ki tribünde olsun.Diğer saydıklarınızın yarısı da orada değillerdi.Sırf onlara yaranasınız diye yalan haber yazmayın

    Mardin'i temsil etmiyor Kızıltepe'yi temsil ediyor. Kızıltepe'nin varlığından haberdar olmayanlar bu başarıyı kendilerine yontmasınlar. Hele ki şu milletvekilleri.

Yorum Ekle