Bütün köy şaşkın! Köye Ayı İndi

Mardin'in Artuklu ilçesine bağlı Saka köyünde bir ayı köy merkezine indi.

GÜNCEL VİDEOLAR

Mardin'in merkez Artuklu ilçesine bağlı ve merkeze 25 kilometre uzaklıkta bulunan Sakalar (Şevreşk) köyünde sabah saatlerinde bir ayı etrafta koşarken, köydeki güvenlik kameralarına takıldı.

ŞAŞKINA DÖNDÜLER

Etrafta kimsenin olmadığı saatleri fırsat bilen ayı başıboş bir şekilde koşarken köy meydanında bulunan bir evin güvenlik kameralarına yansıdı. Köy meydanına kadar inen ayıyı sabah saatlerinde köylü kadınlar gördü. Durumu köy sakinlerinin muhtara bildirmesi üzerine muhtar güvenlik kameralarını inceledi. Kamera görüntülerini izleyen muhtar Fahri Çapar, ilk defa köy meydanına ayının indiğini, bu durum karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini vurguladı.

KAMERALARA YANSIDI

Sakalar Köyü muhtarı Fahri Çapar köy meydanına ayının geldiğine inanmadığını, görüntüleri izledikten sonra da şaşkınlığını gizleyemediğini söyleyerek, "Köylü kadınlar köyde ayı görmüşler ve ben buna inanamadım. Sonrasında güvenlik kameralarına baktığımda ben de şaşırdım, köy meydanına ayının geldiğine ilk kez tanık olduk. Ayı biraz sağda solda koşuşturduktan sonra çöplük alanındaki kadınlarla karşılaşmış. daha sonra ayı kendini ağaçlık alana atarak gözden kaybolup, gitmiş" şeklinde konuştu.

KOMŞU KÖYLERİ UYARDI

Çapar, köylülerin ayıdan kaynaklı olarak çok korktuğunu ve Mardin'de ayı olabileceği ihtimalini bugüne kadar hiç düşünmediklerini söyledi. Yetkililerden ayının köylülere saldırmaması konusunda bir önlem alınmasını isteyen Muhtar, komşu köyleri de ayı konusunda hassasiyet göstermeleri için bu konuda uyardı. 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle