Bylock lisans sahibi David Keynes kimdir? Gerçek adı nedir? Tutuklandı mı?

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gizli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi olduğunu kabul eden David Keynes kimdir? Gerçek adı nedir? Tutuklandı mı?

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gizli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi olduğunu kabul eden David Keynes kimdir? Gerçek adı nedir? Tutuklandı mı?

David Keynes kimdir?

David Keynes, medyada yer alan bilgilere göre 1973'te dünyaya geldi. Babasının 13 yaşında Türk vatandaşlığına geçtiğini ifade etti. Annesi Giresunludur. Keynes, çocukluğunun geçtiği Ankara’da, lise yıllarında Gülen cemaatine bağlı FEM Dershanesi’ne giden isimlerden biri. Bu sırada Işık Evi’nde kalmış. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde okuduktan sonra 2001 yılında yüksek lisans eğitimi için ABD’ye gitmiş. Yüksek lisans eğitimi için ABD’ye gittikten sonra vatandaşlık alıp ismini değiştiren bir Türk. Eski adı Alpaslan Demir'dir. Amerikan pasaportundaki adı David Keynes'tir.

Aynı okulda üniversite öğrencisi olan (gerçek adını gizlediği) ‘Tilki’ lakaplı Türk arkadaşıyla tanışmış. ‘Tilki’ ile 2003-2004 yılları arasında Oregon eyaletine bağlı Portland şehrinde aynı evde kalmış.

David Keynes tutuklandı mı?

FETÖ ile iltisakı nedeniyle kapatılan Bank Asya'da hesabı bulunan Keynes'in avukatınca 4 Mart 2021'de verilen dilekçede, Keynes'in Türkiye'ye gelerek etkin pişmanlık hükümleri kapsamında beyanda bulunmak istediğini bildirdi.

David Keynes'in 9 Haziran'da İstanbul'a gelerek teslim olduğu ve sevk edildiği hakimlikçe tutuklandığı öğrenildi.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gizli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi olduğunu kabul eden David Keynes hakkında, "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle