Camdaki Kız kitap konusu ne? Camdaki Kız kitap özeti ve sözleri?

Camdaki Kız öğrenciler ve okuyucular tarafından araştırılıyor. Camdaki Kız kitabının konusu, ve özetini sizin için derledik...

Kitap

Camdaki Kız Konusu:

Nalan bir gün zorla psikiyatri kliniğine getirilir ve zamanla başından geçenleri anlatmaya başlar. Onu buraya getiren asıl sebep ise sevgilisi Hayri ile yaşadıklarıdır.

Camdaki Kız Roman Özeti:

Nalan ufak yaşlardan itibaren zengin bir hayat yaşar. Sonrasında da varlıklı bir aileye gelin gider. Bir gün sevgilisi Hayri tarafından zorla psikiyatri kliniğine getirilir. Hayri Nalan’a hayatında biri olduğunu söyler ve Nalan’ın bütün dünyası yıkılır. İntihar edeceğini dilendirmeye başlar. Her seansta da psikiyatriste hayat hikayesini anlatır.

Nalan iç mimardır ve çalıştığı yerin oğlu Sedat ile evlenir. Fakat kocasından hiçbir zaman sevgi ve şefkat görmez. Sedat tamamen ilgisiz, kumar, lüks düşkünüdür ve Nalan hamilelik ve bebeğini kaybetme sonrası depresyona girer. Korumalığını ve şoförlüğünü yapmak üzere şirkette çalışan Hayri Nalan’a göz koyar ve ruh halinden de istifade eder. Sevgiye muhtaç Nalan da karşılıksız kalmaz.

Hayri evli ve üç çocuk babası birisidir. Karısı Türkan Nalan’ı hemen kabullenir. Nalan da çocuklar için Hayri’nin boşanmasını istemez. Bir gün Hayri evinin bahçesinde bıçaklanır ve ölür. Bu ölüm hem ailesini hem Nalan’ı perişan eder. Doktorun telkinleriyle Nalan eski yaşamına dönmeye çalışır. Son olarak gittiği resim atölyesinde hocasının aslında hiç bilmediği, görmediği babası olduğunu öğrenir. Babası özür diler ve bütün değerli eserlerini Nalan’a bırakıp gider. Bunun üzerine Nalan yeni bir hayata başlar. Eski kaderine ve acılarına dur der.

Camdaki Kız Eserinden Bazı Sözler:

"İnsanın ruhsal durumu yüzüne nasıl da yansıyor. Bir kadın o gün çok güzelse, mutlaka seviliyordur. Sevilmenin ışıltısı yansır yüzüne."

"Ve son olarak hastalığın sevgisizlikten, şifanın ise her zaman sevgiden, şefkatten geldiğini çok daha iyi biliyorum."

"Her yenilgi, insan hayatında yeni kapılar açar."

"Gidenler gidiyor ama hayat kalanlarla yoluna devam ediyor."

"°İnsanların hüznü en çok gözlerinin içindedir."

"Anneler kızlarını kıskanır mı?"

"Psikiyatriye genellikle hastalar değil, asıl hastaların hasta ettikleri gelir."

"Sevgi meğer söz değilmiş. Sevgi dokunuşmuş, bakışmış."

"Sevmek diyorum. Sevmek çok güzel!"
 
"ve aşk kadının olmazsa olmazıdır. Sadece cinsellik kadın ruhunu doyurmaya yetmez. Sevgi ve ilgi görmeyen kadın giderek mahzunlaşır, gerginleşir ve bambaşka bir kişilik kazanır. Zamanla kadınlığını kaybeder. Cinsiyetsiz, her şeye negatif bakan, omzunda kara kuru kuşlarla dolaşan bir varlığa döner."
loading...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle