Cankurtaran - Habip Gostak Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Cankurtaran kimin eseri? Cankurtaran kitabının yazarı kimdir? Cankurtaran konusu ve anafikri nedir? Cankurtaran kitabı ne anlatıyor? Cankurtaran PDF indirme linki var mı? Cankurtaran kitabının yazarı Habip Gostak kimdir? İşte Cankurtaran kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Habip Gostak

Yayın Evi: Karakutu

İSBN: 6051200187

Sayfa Sayısı: 480

Cankurtaran Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Sevinç ve hüznün bir arada yaşandığı acil serviste, özel yaşamlarını arka plana atan fedakar sağlıkçıların insanüstü çabalarını Cankurtaran’da okuyacaksınız.

“Bir kazada annesini kaybetmesi Kaan’ın Paramedik mesleğini seçmesine sebep olur ve beyaz koridorlar ile sirenler arasında ki kader yolculuğu başlar…”

İlk yardım sisteminin en önemli öğesi ve sessiz gecelerin göz kırpan meleklerinin yani 112 Acil ekiplerinin hareketli dünyasına yolculuk yapmaya hazır mısınız?

Bir telefonla sorgusuz sualsiz kapınıza gelirler,

saatin kaç olduğuna bakmadan…

En kötü anınızda dostlarınızdan bile önce yetişirler;

kaza anında, yangında ya da bir boğulmada…

Ailenin, aşkın ve yaşamın -zamanın aralarına sıkışmış- öğrenilmemesi gereken gerçekleri ve beklenmeyen olaylarının karşınıza çıkacağı Cankurtaran, sevdiklerinizi hayatla ölüm arasındaki o ince çizgiden kurtarmak için dakikalarca ter döken ve dökmeye devam edenlerin dünyasına sizleri davet ediyor!

Cankurtaran Alıntıları - Sözleri

 • Tesadüf gerekli olandır.
 • Tesadüf gerekli olandır .
 • Tesadüf gerekli olandır...
 • Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz ol.
 • Asistol de yani düz çizgi de şok verilmez. Kalbe elektro şok vermenin amacı kalpte olan düzensiz atımları sıfırlayarak düzenli hale gelmesini sağlamaktır. Düz çizgi de atım yoktur ki şok verilsin. AMA malesef dizilerde ve yayınlarda düz çizgide şok verildiğini gören hasta yakınlarımız, kendi hastalarına şok verilmediğinde bu işin uzmanları olan Cankurtaranlarımızın yaptığı müdahaleleri eksik sanıyorlar. Bu tamamen yanlıştır.
 • Sipariş ettikleri balık ekmekler geldi. Serap bir lokma aldı, soğanları gördü. Balık ekmeğin içindeki soğanları ayıklamaya başladı.
 • Malesef bazı insanlar sürekli olarak 112 çağrı merkezini türlü yalanlar uydurarak aramaktadırlar. Bazıları profesyonel şekilde sapıklıklar yapmakta bazıları telefona çıkacak bayan çağrı karşılayıcıyla konuşmak için meşgul etmektedir. Bu sapık ruhlu insanlar farkında olmadan ,acil ambulans ihtiyacı olanlarında hakkını gasp etmektedir.

Cankurtaran İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Cankurtaran PDF indirme linki var mı?

Habip Gostak - Cankurtaran kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Cankurtaran PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Habip Gostak Kimdir?

Habip Gostak Kitapları - Eserleri

 • Cankurtaran
 • Zühre

Habip Gostak Alıntıları - Sözleri

 • ... Düşünebildiği tek şey, insanın kendi kaderini aklı ile çizmesiydi. İyi veya kötü kader, insanoğlunun kendi aklıyla verdiği kararlar neticesinde şekillenirdi. (Zühre)
 • Malesef bazı insanlar sürekli olarak 112 çağrı merkezini türlü yalanlar uydurarak aramaktadırlar. Bazıları profesyonel şekilde sapıklıklar yapmakta bazıları telefona çıkacak bayan çağrı karşılayıcıyla konuşmak için meşgul etmektedir. Bu sapık ruhlu insanlar farkında olmadan ,acil ambulans ihtiyacı olanlarında hakkını gasp etmektedir. (Cankurtaran)
 • İnsanlara güvenmek istemiyordu. Yalnızlık hoşuna gitmese bile yalnız kalmaya alışmıştı. (Zühre)
 • 'Zaman öylesine hızla akıp geçer ki geriye dönüp baktığında unutamayacağın izler bırakır. Sen, sen ol asla şaşkınlığına mağlup olma. Alıp geçen zamana yetişemez ağlarsın.' (Zühre)
 • Cahil kimselerin yanında kitap gibi sessiz ol. (Cankurtaran)
 • Acil yardıma ihtiyacı olanların araması için hizmet veren bir numaradır 112. Gereksiz çağrılar asla yapılmamalıdır. Acil ihtiyaç sahiplerinin aradığı vakit hemen ulaşması için herkesin bu hassasiyeti göstermesi gerekmektedir. Zühre gerildi. Haksız olduğunu anlamıştı. Zaten gereksiz yapılan on binlerce çağrı yüzünden yoğun olan 112 hattını, hasta hakkında bilgi vermek için bile olsa meşgul etmemeliydi. (Zühre)
 • Çevresinde gördüğü onca insan mutluyken, onun mutluluğu neden bu kadar olanaksızdı. Belki de Venüs gezegeniyle özdeşleşmişti kaderi. Halk arasında Çoban Yıldızı denilen bu gezegen, Güneş sistemindeki tüm gezegenler arasında, kendi ekseninde aksi istikamette hareket eden tek gezegendi. (Zühre)
 • İkilinin hayata bakış açıları farklıydı. Biri bardağın dolu tarafını görürken, diğeri aynı bardakta boş kalan tarafını görüyordu. (Zühre)
 • Sipariş ettikleri balık ekmekler geldi. Serap bir lokma aldı, soğanları gördü. Balık ekmeğin içindeki soğanları ayıklamaya başladı. (Cankurtaran)
 • Tesadüf gerekli olandır . (Cankurtaran)
 • -Babaanne beni neden sağlık lisesine gönderdin ? Ben de kilimci olmak istiyorum, dedi. - Aman kızım paranın değeri nedir. Sen can kurtaracaksın. Bunun değeri ölçülür mü? Babaannesinin elini sıkıca tutup ona söz verdi: - Haklısın babaanne. Parayla saadet olmuyor. Görüyorum babaanne. Her şeyin farkındayım ben. Sen üzülme. Ben can kurtaran olacağım. Para hevesi güdüp beddua almayacağım, hayat kurtarıp hayırlı dua alacağım. (Zühre)
 • Asistol de yani düz çizgi de şok verilmez. Kalbe elektro şok vermenin amacı kalpte olan düzensiz atımları sıfırlayarak düzenli hale gelmesini sağlamaktır. Düz çizgi de atım yoktur ki şok verilsin. AMA malesef dizilerde ve yayınlarda düz çizgide şok verildiğini gören hasta yakınlarımız, kendi hastalarına şok verilmediğinde bu işin uzmanları olan Cankurtaranlarımızın yaptığı müdahaleleri eksik sanıyorlar. Bu tamamen yanlıştır. (Cankurtaran)
 • Tesadüf gerekli olandır. (Cankurtaran)
 • 'Kulun aklı ve kaderini aynı doğrultuda yaratanın yüceliği bir kez daha anlaşılır.' (Zühre)
 • Yorgun vücudu kafasına göre daha hafifti. Genç yaşına rağmen, sırtlandığı hayat mücadelesi ağırdı. (Zühre)
 • Tesadüf gerekli olandır... (Cankurtaran)
 • Severek başladığı ATT mesleğini bırakmasındaki en önemli etken ise, 112 Acilin hala riskli birim kabul edilmeyişiydi. Oysa çalışanlar açısından 112 acilden daha riskli bir birim var mıydı ki? Tanımadığın insanların evine, gecenin bir vakti çağrılıp gidiyorsun. Giden ekip için niyet belki yardım etmek fakat çağıran insanın aynı düşünceyle çağırdığı ne malumdu? (Zühre)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle