Cehaletin ve Cahiliyenin dibine vurmuş bir sanatçı müsveddesi

Yeni yayınladığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” isimli şarkısı ile Sezen Aksu, Hz. Âdem ve Havva’ya cahil diyerek aşağılık kişiliğini ve rezil kimliğini ortaya koymuştur… Bu kadının ruh hali incelenecek olursa hasta bir kişiliğe sahip olduğu ve unutulma korkusu yaşadığı görülecektir… Yıllarca ekmeğini yediği halkın mukaddesatına saygısızlık ederek nankör ve hadsiz kişiliğini sergileyen sanatçı müsveddesi hakkında İslami camialar mutlaka tepki göstermelidir… Hz. Âdem insanlığın atası ve ilk peygamberdir… Allah kendisine isimleri öğreterek yücelmenin, medeniyet inşa etmenin, erdemli yaşamanın yolunu göstermiştir… Bu sanatçı müsveddesi mukaddesatımıza sanat adı altında saldırarak sadece yetersizliğini ve hadsizliğini sergilemiştir. 

Sanat mukaddesata saldırmak değildir… Sanatçı mukaddesata saldıran değildir… Allah’ın verdiği ses ve imkânları İslam’ın temel değerleri aleyhine kullanmak tek kelime ile “şerefsizlik, haysiyetsizlik”tir… Bir sanatçı müsveddesi yaşlılık döneminde bunamış bir ruh hali ile insanlığın ilk atası ve ilk peygamber Hz. Âdem ve Havva hakkında milyonlarca Müslümanın gözünün içine bakıp “selam söyleyin o cahil Havva ile Âdem’e” diyebiliyorsa başta yöneticilerimizin ve Müslüman halkın kendini sorgulaması gerekir… Bu müptezeller bu cesareti nereden buluyorlar ve mukaddesatımıza nasıl saldırabiliyorlar… Atatürk’ü koruyan kanun var da mukaddesatımızı koruyan kanun olmayacak mı? Bu şarkı engellenmeyecek ve sahibi hakkında işlem yapılmayacak mı?

Şeytana ve şeytanın dostlarına kul köle olmuş bu sanatçı müsveddesine karşı Diyanet İşleri Başkanlığımızdan ve Kültür bakanlığından en yüksek düzeyde tepki verilmesini bekliyoruz…

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle