Cenazeler, THY Aracılığıyla Gönderilecek!

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) arasında, cenazelerin içhat uçak kargo ile taşınması protokolü imzalandı.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile THY arasında imzalanan protokol gereği, Mardin il genelinde vefat eden ve il dışına gidecek olan cenazelerin nakilleri THY tarafından gerçekleştirilecektir.

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı; Vatandaşların acılarını bir nebze de olsa paylaşarak zor zamanlarında destek olabilmek, cenazelerinin diğer illere havayoluyla nakli için THY ile protokol imzaladıklarını belirtti.

-TÜM MASRAFLAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KARŞILANACAK

Karayoluyla şehir dışı illere cenaze nakil işlemlerinin de yapıldığı belirtilen açıklama şöyle devam etti:

‘‘1500-1600 km’yi bulan mesafelere de uzak illerimize cenazeleri ücretsiz gönderiyoruz. THY uçaklarının kargo bölümünden istifade etmek ve vatandaşların daha rahat ve hızlı bir şekilde cenazelerinin nakillerinin yapılması sağlanmaktadır. Uzak mesafelere gidecek olan cenazelerimizi, yaptığımız protokol gereği bedelini belediyemiz ödemek koşuluyla, belediyemizin bir hizmeti olarak havayolu aracına teslim ederek defin edileceği yere bir an önce ulaştırmaktır. Cenaze nakilleri Mardin’den direk uçuş bulunan illere, ya da direkt uçuş olmayan illere aktarmalı olan tüm uçuşlar ile nakilleri THY tarafından koordineli bir şekilde hızlıca ulaştırılacaktır.’’

-THY TEŞEKKÜR EDERİZ

Açıklamada, cenazelerin nakillerinde iller arası karayolu ile kış aylarında çok riskli olduğu ayrıca işgücü, zaman kaybı ve mali külfetin olduğu, cenazelerin havayolu kargo ile taşınmasının daha uygun olacağı dile getirildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesince desteklerinden dolayı THY’ye teşekkür edildi.

YORUMLAR

  • Mardin il genelinde vefat edenler zaten Mardinde defnedilecektir buyuk bir ihtimalle.Kimse cenazesini Çoruma Kayseriye götürecek değil ki.Ancak ilde görev yapan bir memur asker polis için geçerli olur.Kötü bir şey mi değil.son derece insancıl mantıklı bir uygulama.Ancak ya haberde bir eksiklik var ya ben tam anlayamadım,Mardinli olup da İstanbul,Ankara, İzmir gibi kentlerde yaşayıp vefat edip cenazelerini memleketleri olan Mardine getirmek için de protokol yapıldı mı,yapıldıysa çok güzel,yapılmadıysa bu Mardinlilere yapılan bir yardım destek değildir.Belediyenin kendi reklamıdır.

Yorum Ekle