Che'yi Öldürmek - Chuck Pfarrer Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Che'yi Öldürmek kimin eseri? Che'yi Öldürmek kitabının yazarı kimdir? Che'yi Öldürmek konusu ve anafikri nedir? Che'yi Öldürmek kitabı ne anlatıyor? Che'yi Öldürmek PDF indirme linki var mı? Che'yi Öldürmek kitabının yazarı Chuck Pfarrer kimdir? İşte Che'yi Öldürmek kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Chuck Pfarrer

Çevirmen: Deniz Güleşen

Orijinal Adı: Killing Che

Yayın Evi: Sonsuz Kitap Yayınları

İSBN: 9786053844341

Sayfa Sayısı: 480

Che'yi Öldürmek Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Sene 1967. Gerillalar, Bolivya Ordusu’nu pusuya düşürür. CIA, emekliye ayırdığı ajanı Paul Hoyle’u, sol devrimcileri saf dışı etmek üzere hazırlanan operasyona katılması için Bolivya’ya gönderir. Ele geçirilen kanıtlar, ölü olduğuna inanılan Che Guevara’nın aslında hayatta olduğunu ve yeni bir mücadeleyi yönettiğini göstermektedir. Bunun üzerine başlayan yoğun diplomasi trafiğinin kilit noktasındaysa, Hoyle’un ve Che’nin kader anahtarını elinde tutan iki büyüleyici kadın vardır: Devlet Bakanlığı’nda çalışan Maria Agular ve Guevara’nın aşığı Rus Ajanı Heidi Tamara Vünke.

"Amerikan Özel Kuvvetleri'nde çalışmış aksiyon filmleri senaristi Pfarrer'dan müthiş bir ilk roman. Hem gerçek , hem kurgusal, ayrıntılı karakterleri, bitmeye mahkum bir aşk ilişkisi, ajanlar, askerler, casusluk taktikleri, pek çok ihanet, güvenilir bir realpolitik, savaşın hissedilir etkileri ve bir Üçüncü Dünya hükümetinin ahlaksızlıklarının etkileyici tasviri..."

- American Library Association

"Birinci sınıf bir macera romanı... Özenli kurgusunu yaratan maharet etkileyici... Son ederece ateşli."

- Los Angeles Times

"Üstün nitelikli... Savaşı iliklerinize kadar hissedeceksiniz..."

- Booklist

Che'yi Öldürmek Alıntıları - Sözleri

 • "Bolivya'da zenginler çok zengin, fakirlerinse hiçbir şeyi yok. Yokluğu hor görüyorum. Tamahı hor görüyorum. Ama en çok da zorbalıktan, zulümden, tiranlıktan nefret ediyorum."
 • Che uyursa, diye düşündü yoldaşlar, o zaman biz de uyuruz.
 • Durum basitti, asıl acıyan kalbiydi ama bu acı fiziksel ağrılara dönüşmüştü çünkü acının kurbanı, acı çektiğini inkar etmek için tüm gücüyle savaşıyordu.
 • Dünyaya karşı sorumlulukları vardı. Benmerkezci olduğunu düşünmüyordu. Kendiyle gurur duyuyordu ama bu tehlikeli bir gurur değildi, meleklerin hissettiği günah kadardı.
 • İşte bulunduğum yer tam burası, karanlığın tam ortası.
 • Üzülme! Belki bir başka gün duvara karşı duran sen olursun...
 • Buraya beni öldürmeye geldiğini biliyorum.Vur, seni korkak, bugün sadece bir adamı öldürmüş olacaksın...
 • Kendisine hiçbir zaman hayallerinin onları gerçekleştirmek için ne kadar büyük olup olmadığını sormamıştı...
 • "Bugün... Bugün bir adamı öldürüyorsun." Meran tekrar ateş etti; mermi Guevera'nın kalbine girerek onu derhal öldürdü.
 • İşte bulunduğum yer tam burası, karanlığın tam ortası.
 • ona,masanın karşısında oturttuğu yalnızlığı eşlik ettiği için çok memnundu.
 • kibir,birçok hatamdan biridir.

Che'yi Öldürmek İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Konu ve içerik çok iyi... Kurgu da keza öyle amma ve lakin anlatım sıkıcı... Okunmuyor yani yine bende sıkıntı... yoksa o kadar beğenmişler...... :) (Volkan Ş.)

Che'nin hayatını, yaşamını, ve sosyalizm uğruna savaşını anlatan şaheser bir kitap.Ki sadece bu değil aynı zamanda Hoyle ve Maria arasındaki aşk da bizi etkilemeye değer.Kitabın başlarını biraz sıkıcı buldum.Aslında bu genel olarak tüm kitapların kusuru diye düşünüyorum.Ama ortalarına geldiğimde ise iyi ki okumayı bırakmamışım diyebildim. Ayrıca yazar bu konuları düz bir biyografi gibi anlatmıyor ve bu olayları romanlaştırarak ve estetik bir dille önümüze koyuyor.Okurken yazarın dil uslübuna hayran kaldığım ve ortalarına geldiğimde ise sayfalarına bakmaksızın okuduğum bir kitap.Okumanızı şiddetle tavsiye ederim... (Hilâl)

Romansal Che...: Sanırım en sevdiğim edebi dille yazılan Che kitabı bu oldu bende... Bundan daha iyi roman dilinde bir kitap bulamadım... Şahane bir anlatım ve makale dilinden bunalanlara Che'nin hayatını romansal dille okuruna sunan eşsiz bir eser olmuş... Yaşar beyin kitabı gibi ayrıntılı ve kapsamlı, hatta daha ufak detayları bile yakalayabilirsiniz kitapta(başka kitaplarda görmediğiniz) kitap sizi orman içlerindeki kalplerinde devrim çarpan yıllara götürüyor, kitap size hissiyat veriyor... En sevdiğim yanı bu oldu, hissiyat vermesi... "El Che Vive!" Okuyun, okutun efendim... (E F T E L Y A ...)

Che'yi Öldürmek PDF indirme linki var mı?

Chuck Pfarrer - Che'yi Öldürmek kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Che'yi Öldürmek PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Chuck Pfarrer Kimdir?

Pfarrer, 13 Nisan 1957'de Boston, Massachusetts'te, bir deniz subayı olan Charles Patrick Pfarrer, Jr. ve bir hemşire olan Joan Marie Pfarrer'in oğlu olarak doğdu. 1975'te Staunton Askeri Akademisi'nden mezun oldu ve Northridge'deki California Eyalet Üniversitesi'nde ve Birleşik Krallık'taki Bath Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji okudu.

Pfarrer, Ekim 1980'de Birleşik Devletler Donanması'nda aktif göreve başladı ve 1981'de Newport, R.I.'de Subay Adayı Okulu'nu tamamladı. ABD Deniz Kuvvetleri'nde Teğmen olarak görev yaptıktan sonra Coronado Deniz Amfibi Üssü'nde Temel Sualtı Yıkımı/SEAL eğitimine (BUD/S) girdi. Altı aylık eğitimden sonra, Pfarrer Eylül 1981'de BUD/S sınıfı 114 ile mezun oldu. SEAL Taktik Eğitimi (STT) ve altı aylık deneme süresinin tamamlanmasının ardından, Özel Harp nişanını giymeye hak kazandı ve sonraki beş yılını geçireceği donanmaya Deniz Özel Harp Subayı olarak atandı.

İlk görevi Virginia, Little Creek Deniz Amfibi Üssü'ndeki YİRMİ BİR (UDT-21) Sualtı Yıkım Ekibiydi. Pfaffer birçok kez Orta Amerika'da askeri danışman olarak görev yaptı, Avrupa ve Akdeniz'de NATO güçlerini eğitti. Çok Uluslu Barış Gücü'ne atanan SEAL Müfreze Yardımcısı Komutanı olarak, 1983'te Beyrut'ta Deniz Kuvvetleri kışlasının bombalanmasına tanık oldu. Ekim 1985'te Pfarrer, Abu Abbas'ın ve yolcu gemisi Achille Lauro'nun korsanlarının yakalanmasından sorumlu SEAL Ekibi saldırı liderlerinden biriydi. Pfarrer, deniz hizmetini Haziran 1986'da Amerika Birleşik Devletleri Deniz Özel Harp Geliştirme Grubu'nda (DEVGRU) Taarruz Elemanı Komutanı olarak sonlandırdı.

Hâlâ Donanma'dayken, üniversitede yazdığı bir senaryosunu Hollywood'a sattı. Film çalışmaları arasında yer alan Navy SEALs, Darkman, Barb Wire ve Hard Target'ta yazarlık, oyunculuk ve yapımcı olarak katkıda bulundu. Pfarrer'ın diğer senaryo yazarlığı çalışmaları arasında The Jackal, Virus ve Red Planet gibi filmler de yer alıyor. Amerika Yazarlar Birliği'nin Batı şubesine üyedir.

Dark Horse Comics için altı grafik romanın yazarı ve yaratıcısıdır.

İlk romanı Killing Che, 2007'de yayımlandı.

Pfarrer'in denizcilik üzerine kurguladığı ikinci romanı, Nisan 2016'da United States Naval Institute Press tarafından yayımlandı. Bu roman, Edward Everett Hale'in aynı kısa öyküsü olan "The Man Without a Country" 'nin aynı isimle bir roman uyarlamasıydı. Amerikan Ordusu teğmeni Philip Nolan'ı anlatan uyarlama, Hale'nin hikayesini temel alarak, Nolan'ın askeri mahkemesini ve bir Amerikan gemisinde mahkum olarak hayatını anlatıyordu.

Pfarrer'in en çok satan otobiyografisi Warrior Soul, The Memoir of a Navy SEAL, 2003 yılında yayınlandı.

SEAL Target Geronimo: The Inside Story of the Mission to Kill Usame bin Ladin adlı kitabı 2011'de yayınlandı. Chuck Pfarrer bu romanında Bin Ladin'e yapılan baskın hükümetin açıklamalarından daha farklı gelişiyordu ve tartışmalara neden oldu.

The New York Times ve Knight Ridder sendikası için köşe yazıları da yazmıştır.

Chuck Pfarrer Kitapları - Eserleri

 • Che'yi Öldürmek
 • Virus

Chuck Pfarrer Alıntıları - Sözleri

 • ona,masanın karşısında oturttuğu yalnızlığı eşlik ettiği için çok memnundu. (Che'yi Öldürmek)
 • Kendisine hiçbir zaman hayallerinin onları gerçekleştirmek için ne kadar büyük olup olmadığını sormamıştı... (Che'yi Öldürmek)
 • İşte bulunduğum yer tam burası, karanlığın tam ortası. (Che'yi Öldürmek)
 • Koronayım deseydin ağzından öperdim Ölümüne sevdim haberin olmadı.. Gittin.. Git koruyayım derken öl (Virus)
 • İşte bulunduğum yer tam burası, karanlığın tam ortası. (Che'yi Öldürmek)
 • Üzülme! Belki bir başka gün duvara karşı duran sen olursun... (Che'yi Öldürmek)
 • "Bugün... Bugün bir adamı öldürüyorsun." Meran tekrar ateş etti; mermi Guevera'nın kalbine girerek onu derhal öldürdü. (Che'yi Öldürmek)
 • "Bolivya'da zenginler çok zengin, fakirlerinse hiçbir şeyi yok. Yokluğu hor görüyorum. Tamahı hor görüyorum. Ama en çok da zorbalıktan, zulümden, tiranlıktan nefret ediyorum." (Che'yi Öldürmek)
 • kibir,birçok hatamdan biridir. (Che'yi Öldürmek)
 • Durum basitti, asıl acıyan kalbiydi ama bu acı fiziksel ağrılara dönüşmüştü çünkü acının kurbanı, acı çektiğini inkar etmek için tüm gücüyle savaşıyordu. (Che'yi Öldürmek)
 • Buraya beni öldürmeye geldiğini biliyorum.Vur, seni korkak, bugün sadece bir adamı öldürmüş olacaksın... (Che'yi Öldürmek)
 • Che uyursa, diye düşündü yoldaşlar, o zaman biz de uyuruz. (Che'yi Öldürmek)
 • Dünyaya karşı sorumlulukları vardı. Benmerkezci olduğunu düşünmüyordu. Kendiyle gurur duyuyordu ama bu tehlikeli bir gurur değildi, meleklerin hissettiği günah kadardı. (Che'yi Öldürmek)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle