CHP'li Karaca Mardin Barosu'nu ziyaret etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Partisine mensup Milletvekilleri ile birlikte Mardin'e geldi.

GÜNCEL

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, partisine mensup Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, İstanbul Milletvekilleri Sibel Özdemir ve Emine Gülizar Emecan, Hatay Milletvekili Suzan Şahin ile birlikte geldiği Mardin'de CHP Mardin İl Başkanı Mehmet Kılıçarslan, CHP Artuklu İlçe Başkanı Bülent Ecevit Olğaç, Kızıltepe İlçe Başkanı Eyüp Kalkan ve diğer partiler tarafından Mardin Hava Limanı'nda karşılandı.

Milletvekilleriyle birlikte CHP Mardin İl Başkanlığına geçen CHP Heyeti, burada il teşlikatı mensupları ve kadın kollarıyla il başkanlığı binasında bir araya gelerek açıklamada bulundu.

Türkiye'de yaşanan ekonomik darboğaza vurgu yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "Ekonomik buhran artık derinleşti. Krizden buhrana, buhrandan derin yoksulluğa doğru evirilmeye başlandı. Bu düzen bitmeli, bu düzeni bize layık görenler de gitmeli. Krizden buhrana, buhrandan derin yoksulluğa doğru evirilmeye başlandı. Hala 2018'de, çözüm noktasında, milletin iradesinden, milletin içinden uzaklaşmış olan iktidarı, hala vatandaşı dinlememekte; vatandaşın yaşadığı ekonomik buhran nedeniyle derin yoksulluğu bilmemekte. Bilmek dahi istememektedir." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Mardin'de faaliyetlerini sürdüren Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu, KESK Bileşenleriyle KESK Binasında bir araya geldi. Şırnak - Mardin Mali Müşavirler Odasını ziyaret eden Karaca, Başkan Mehmet Ali Kurtay ve yönetim kuruluyla görüş alışverişinde bulundu. Karaca, daha sonra CHP Mardin İl Başkanı Kılıçarslan ile birlikte Mardin Barosu'nu ziyaret etti.

Mardin Barosu Başkanı İsmail Elik ve beraberindeki Baro yönetimi görüşmelerde bulunan Biçer, sivil toplum örgütleri temsilcileriyle buluşmalarını sürdüreceği öğrenildi.

CHP'li 10 bayan Milletvekilinin bulunduğu heyet, yapılan ilk görüşmenin ardından ayrı heyetlere ayrılarak ilçe ziyaretlerinde bulundu. Kadın milletvekilleri Kızıltepe'ye bağlı kırsal Yurderi Mahallesi'nde mahalle halkı bayanlarla bir araya gelerek sorunları dinledi.

Bir 10 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 11 kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilirBir 15 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirBir 5 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle