Cumhur, Başkanından Çılgın Müjdeler Bekliyor

KÖŞE YAZISI
PAYLAŞ:

     Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Heyeti Mardin’i ziyaret edeceklerinden dolayı çok yoğun bir hazırlık süreci yaşanıyor.  Mardin tüm kurumları ile seferber olup misafirlerini güzel ağırlama ve memnun uğurlama için çabalıyor. Alışık olmadığımız çapta ve hızda gece gündüz yapılan imar, tadilat, süsleme ve genel temizlik işleri karşısında halk memnun. Sürekli bu şekilde hizmet beklerken, emeği geçen herkese teşekkürler.                                     

    Tüm kurumlar, Milletvekilleri, Belediyeler, Sivil Toplum Örgütleri,  Kanaat Önderleri, Muhtarlar kısaca şehrin tüm paydaşları,  birlikte hareket ederek, tüm güçleri ile Mardin sorunlarının çözülmesine odaklanmalı. Eksik kalan tesis ve yeni yatırımların kazandırılmasına öncülük etmelidirler. Hızlı Tren, Tıp Fakültesi, Raylı Taşıma, Otobanlar, Çevre yolları, Kalenin Turizme açılması, Teleferik, Kalkınma ve Sanayi gelişmesi için projeler başlamalı.   Türkiye ortalamasının çok üzerinde hızla büyüyen genç kuşakların geleceği, eğitimi ve sağlığı için çok ama çok büyük projelerin acilen hayata geçirilmesi vazgeçilemez öncelikler olmalıdır.

      Cumhur,  Cumhurbaşkanından tek yürek,  tek ses,  güzel baharda, Mardin de Bölge halkına tarihe mal olacak,  özel mesajları ve çılgın proje yatırım müjdelerini merakla bekliyor;   

                            Mardin Büyük şehir konumuna yakışır, 

                       Dinlerin ve Dillerin ortak kardeşliği yaşam kültürüne has  

          Medeniyetlere Başkentlik yapmış Kadim Şehrimize layık Mezopotamya'nın güzel Baharı ve siyası birlik ikliminde; Reisin cömertlik ve sevap hanesine işlenecek; çılgın proje ve olağanüstü hizmetlerin müjdeleri için saatler geri saymaya başladı.                   Mardin tarih boyunca siyaset noktasında şanssız süreçlerden geçmiştir. Aynı partiden Milletvekilleri bile rakip gibi hareket ederek memlekete yeterli hizmet sağlayamamışlar.  Bunun sebebi genel menfaatler den daha çok bireysel ve menfaatperest davranmaktan kaynaklanıyor. Toplumsal kardeşlik ve barışın korunması, pekişmesi adına barış ve kardeşliğin Şehri için birlik vaktidir. Proje ve hizmet baharı geldi, bereketli geçirelim. Tarihe geçen Değerli siyasetçilerimizi anmadan geçmek nankörlük olur.  Rahmetli Fehim Adak ve Şerafettin Elçi hizmetleri ile nasıl unutulmadı ise; bundan sonra da sözde değil, özde gerçek hizmet erleri unutulmayacak.

      Mardin tarihi boyunca en Şanslı ve Bereketli baharını yaşıyor. Yani Her kesimden, İdareci, Siyasetçi ve Bürokratlar ortak bir zeminde ve dayanışma ile hareket etme şansı bulmuştur.  Ak Parti kurucu il başkanlığı ve Milletvekilliği yapmış olan tecrübeli ve Kadirşinas Sayın Nihat Eri İl başkanı olarak atanması ile kamuoyunda geniş ilgi gördü.  Her kesimden gelen destek ile yankılanan birlik ruhu pekişiyor. Sayın Valimiz ve Kaymakamlarımızın ayrımcılık yapmadan hükumetimizin gönderdiği ödenekleri en ucra yerleşim alanlarına bile hizmet ulaştırmaları halkın gönlünde taht kuruyor. Yatırım ve hizmetler yapılırken; kalite kontrol ve kurumlar arası koordinasyonda başarı sağlansa memnuniyet artar.   Başta Teşkilat, Milletvekilleri, Eski Milletvekilleri, Eski teşkilatlar Bürokratlar, Belediyeler, Stk ve tüm Kurumlar aynı paralelde ilk günden birlikte hareket etmesini halk memnuniyetle izliyor. Özellikle Ak Partili Yeni ve Eski Milletvekillerimizin ve Teşkilatların İl Başkanının göreve başladığı ilk günden başlayarak programlarda bir arada dayanışma içinde görünmesi büyük umutlara gebedir. Bu birlikteliğin şahsi çıkar ve ihtiraslara kurban edilmemesi için nerede ise toplu DUA ya çıkılacak. Başka bahara kalacak halimiz yoktur. Bu bahar en bereketli baharımız olmalıdır.                                                                                                                                                                               Tüm Kurumların ve paydaşların kendi alanlarında saha uzmanları tarafından sorunlar, eksikler ve proje yatırım taleplerini içeren raporlarını profesyonelce hazırlayarak Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlar ve heyetindeki ilgili kuruluş temsilcilerine vermeleri için tarihi sorumluluklarını yerine getirmeleri şarttır. Beklenti ve talepler büyük olmalıdır. Çükür siyaseti ile geçmiş yılları kayıpla kapatan bölgemizin hızla kalkınması ve gelişmesi için hükumetimizin özel önem verdiği biliniyor.                                           Cumhur,  Sayın Cumhurbaşkanımızdan, taleplerini dikkate alarak bereketli karşılık vereceğini bekliyor.

 (Gazeteci ve Yazarlar Cemiyet Başkanımız Sayın Kadir Üründü raporu takdire şayan)  

Abdurrahim Güneş

1974 Gercüş ulaş Köy İlk okul Ulaş Köyde Birleştirilmiş sınıf. Orta Mardin İmam Hatip Lisesi, Mardin Lisesi, Kamu yönetimi Mezunu. Mazlum-der Genel Merkez Yönetim Kurulu GYK üyesi.

YORUMLAR

  • Ne müjde ler aldık?

    nerde kaldı müjdeler? yoksa mardin adına talepler olmadı mı?

    güzel konular belirtmişsin, umarız küçük küçük müjdelerle geçiştirmez Mardin'i....

    Harika tesbit ve dilekleri yerine ulaşır insaallah

    Tebrikler, Harika olmuş, umarım dilekleriniz gerçekleşir hayat kırıklığı yaşamayız.

Yorum Ekle