Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mardin için hayırlı bir karar çıkacaktır!

Mardin STK Platformu tarafından başlatılan kampanya ile 30 büyükşehir arasında Tıp Fakültesi olmayan tek büyükşehir olan Mardin'e Tıp Fakültesi kazandırılmasına yönelik çalışmalarda yeni olumlu bir gelişme daha yaşandı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'na İstanbul'dan canlı bağlantıyla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7. Olağan Kongre'de AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevine seçilen İl başkanı Faruk Kılıç'ı tebrik etti.

AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç, 7. Olağan Kongerede güven tazelemesinin ardından dijital ortamda gerçekleşen genişletilmiş il başkanları toplantısında Mardin STK Platformu tarafından toplanan 108 bin imzaya atıfta bulunularak Mardin Kamuoyunda oluşan beklentilere dikkat çekildi.

Kılıç, çevrim içi gerçekleşen basına kapalı devam eden devam eden görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mardin'e Tıp Fakültesi talebini dile getirerek kamuoyunun büyük bir beklenti içerisinde olduğunu ifade etti.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Esengül Aydın Sancar, İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan'ın da bulunduğu görüşmelerde; toplantıyı dijital ortamda yöneten Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan söz hakkı talebinde bulunan AK Parti Mardin Başkanı Faruk Kılıç, "Dayın Cumhurbaşkanım, Mardin Kamuoyunun ve sivil toplum örgütlerimizin Mardin'e Tıp Fakültesi ile ilgili büyük bir beklentisi vardır. Sizlerden müjdeli bir haber bekleniyor. Hem Mardin Büyükşehir olarak Tıp fakültesi olmayan tek ildir. Bu anlamda sivil toplum örgütlerimiz haftalardır sürdürdükleri imza kampanyasına binlerle ifade edilen yoğun bir katılım ve destek oldu. Ve Mardinimizin her kesiminden gelen talepler üzerine tıp fakültesi ihtiyacının sağlanması için sizlerden böyle bir beklentisi oluşmuştur. Yardımlarınızı istirham ediyorum."diye konuştu.

İl Başkanı Kılıç'ın dile getirdiği tıp fakültesi talebiyle ilgili değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah. Sayın bakanımızla da konuyu görüşeceğiz. İnşallah Mardin için hayırlı bir haber, hayırlı bir karar çıkacaktır" dedi.

YORUMLAR

  • TIP FAKÜLTESİ YAPILACAĞINA MARDİN DEVLET HASTENESİN MALZEME VEREN FİRMALARIN ALACAĞI ÖDENSİN 2019 YILINDAN KALMA ÖDEMELER TIP FAKÜLTESİ OLACAK SA İYİMİ OLACAK BU İNSANLARI DENEME TAHTASI YAPACAKLAR

    Kurulacak istenen Tıp Fakültesi, Üniversiteden bağımsız . Evet fakülte isteniyor ama ne için. Hastane ihtiyacı için. Devlet hastanesinin mevcut kapasitesi zaten devam eden inşaatla birlikte artacak. Peki fakülte açılırsa ne olacak Artuklu Üniversitesinin birbirinden başarısız fakültelerine bir yenisi eklenmiş olacak. Üstelik buradaki başarısızlıkların bedeli insan hayatı olacak. Herkes ister memleketinde Tıp Fakültesi olsun ancak mevcut üniversitesinin bunu taşıyabilecek maddi ve manevi yeterliliği yok.

Yorum Ekle