Dan dini dandini dastana!

Dan dini dandini dastana

Danalar girdi bostana

Kov bostancı danayı

Yemesin lahanayı

Bu da nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyim.

Çocuklarımızı bununla uyutmaya çalıştığımızı hepiniz bilirsiniz. Ancak “Dan dini” ile başlayan ezginin döküldüğü dudaklar da çok önemli tabi. Zehir gibi acı olan her isotu yedikten sonra dilinden midesine kadar yanmakta olanların ağzından çıkan ninninin sonucu da nafileden öteye gitmez hani.

Diyeceğim o ki; böylesine cırtlak bir ses, hamamda bile olsa çocukları uyutamaz yani.

Ve işte böylesine notası bozuk ve böylesine rotası bozuk seslerle bir yerlere mesaj göndermeye ve bu sayede de bir yerlere ulaşmaya çalışanlara tanıklık ettim maalesef. Tanıklık ederken de çok güldüm doğrusu.

Güldüm gülmesine ama geçemedim tabi. Geçemedim çünkü cırtlak sesleriyle çocukları dahi uyutamayan aklı ucuzların beni ve mensubu olmaktan büyük şeref duyduğum Mardin Life Yayın Grubunu hedefe koyarak bir yerleri uyutmaya çalışmaları, geçilecek cinsten değildi doğrusu.

Değerli okurlarım; aslında bu tür didişmelere pek girmediğimi bilirsiniz. Ancak bana ve içinde bulunduğum gurubuma yönelik olarak yapılan ucuz saldırılara bırakılacak pabucum da yoktur.

Gel gelelim asıl konuya!

Bizler hiç kimsenin, hiçbir kuruluşun, hiçbir derneğin ve dahası hiçbir partinin gazetesi değiliz. Bunu hala idrak edemeyenlere üstüne basa basa bir daha hatırlatayım ki; sadece ve sadece tıpkı işyerimizde asılı duran sloganımızda olduğu gibi; “Bizler Taraf’ız, ama Mardin’den yana” İşte her zaman bunu der, bunu söyleriz; bizim tarafımız sadece ve sadece Mardin’dir. Hoş bunu ispatlamaya çalışmak gibi bir derdimiz de yok, bizi bilenler bilir zaten. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

Tam da bu noktada; taşıdığımız sorumluluk gereği üstlendiğimiz ağır yükün altında kimsenin de ezilmesini istemeyiz. Ancak, bir yerlere görünebilme adına kendilerini bizim taşıdığımız yükün altına sokarak ezilenlere de yapabileceğimiz bir şey yoktur.

Bir diğer konuya gelince; 16 Nisan Referandumu Mardin'de Yüzde 41 ‘Evet’ ile sonuçlanan referandumun “Evet” cephesinin başarı yada başarısızlığı, 7 Haziran ve 1 Kasım seçimleriyle karşılaştırarak değerlendirilebilir. Bunun bu şekilde değerlendirilebileceğini çocuklar bile bilir.

Başarının da başarısızlığında mal edilebileceği adreslerden biri ve belki en önemlisi elbette ki il teşkilatıdır. 7 Haziran ile 1 Kasım’ı kaale almadan “Hayır” oranının çokluğunu “Evet” cephesinin başarısızlığı gibi görmek, akıl körlüğünden başka bir şey değildir. Hele hele ortadaki başarıyı başarısızlığa evirmeye çalışmakla beraber bunun odak noktasına da bir basın kuruluşunu oturtmak akıl körlüğünden öte komikliktir. Böylesine kör ve böylesine komik fikirlerle ortaya çıkanlar için bir öneride bulunup konuyu kapatmak istiyorum. Uzun zamandan beri komedyen arayışında olan Yeşilçam’a, film aktrisliği için başvurmaları durumunda eminim ki işsiz kalmazlar.

           Saygılarımla…

YORUMLAR

  • Sayın savcılar, emniyet müdürleri ve vali bey Mardin'i ve üniversiteyi FETÖ'den, PKK'dan, ajanlardan, misyonerlerden ve yozlaşmışlardan ne zaman temizlemeyi düşünüyorsunuz? Yoksa Mardin temizlendide bizmi farketmedik? Kıritik pozisyonlardaki bazı yetkililerin ve devlet vekillerinin zaman zaman yukatıdakilerin baş mensuplarının etkinliklerine katılıp onlarla yan yana saadet fotoğraflatında boy göstermesi toplumda adalete olan güveni zedeliyor. Bir kaç şehrin yerel gazeteleri aracılığıyla Mardin gündeminin şov amaçlı şişirlmiş belediye hizmetleri ve asılsız turizm patlaması konulu iğreti haberlerlerle doldurulması gerçeğin üstünü kapatmıyor. Siz adaletin, emniyetin ve huzurun sağlayıcı otoritelerinden FETÖ, PKK, ajan, misyoner, yolsuzluk ve kurumsal yozlaşmışlık suçlarla bağlantılı mücadelede tam aktif, kararlı ve korkusuz olmanız bekleniyor.

    Mizahi ifadelerle böylesine sert yazılar kimsenin harcı değil. Tebrikler sayın urundu. Yazılarını keyifle okuyorum. bu özelliğinize de bayılıyorum. Dandini dandini yeşilçam... ha ha ha ha

Yorum Ekle