Dargeçit'te Aşılama oranı % 75'i buldu

Dargeçit ilçesinde muhtarlara yönelik yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl geneli aşılama oranının Savur'dan sonra en fazla aşılamanın yapıldığı ikinci ilçe olan Dargeçit'te Kovit-19 ile ilgili ilçenin durumu masaya yatırıldı.

MARDİN
PAYLAŞ:

Dargeçit ilçesinde muhtarlara yönelik yeni tip koronavirüs (Kovid-19)'dan korunma ve devam eden çalışmalara destek olunması hususunda muhtarlarla istişare toplantısı düzenlendi.

Dargeçit Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Dargeçit Kaymakamı Ömer Özbay, Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Veysel Aksoy, kurum temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Kaymakam Özbay, "Türkiye’de olduğu gibi İlçemizde de aşılama ile birlikte inşallah bu pandemi sorununu memleketimizden tamamen kaldırmamız için bütün sağlık çalışanlarımız, emniyet mensuplarımız, jandarma, mülki idari kaymakamlığımız yoğun bir caba ve seferberlik için çalışmaya devam ediyoruz. İlçemiz şuan aşılamada Savur İlçemizden sonra ikinci sırada yer alarak haritamız Dargeçit ilçesi olarak Mavi kategorideyiz. İsteğimiz geri kalan %25 lik aşı oranının %100 yapmaktır." dedi.

Toplantı sonunda Aksoy ve Özbay, muhtarlarla çok sıkı bir eşgüdüm ve koordinasyon içerisinde hareket ederek sorunlara en kısa zamanda çözüm bulunacağını ifade etti. 

Toplantıya katılan muhtarlar da, kendilerini dinlemesinden, sorun ve taleplerine karşı duyarlı davranışından dolayı Başkan Aksoy’a ve Kaymakam Özbay’a teşekkür ettiler 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle