VİDEO- Davullu zurnalı toplu iş sözleşmesi görüşmeleri başladı

Artuklu Belediyesi bünyesinde çalışan personelleri ilgilendiren Toplu İş Sözleşme görüşmeleri kesilen kurban, davullu zurnalı çiçekli karşılama ile başladı.

Uzun yıllardan sonra ilk kez toplu iş sözleşmesi görüşmeleri için Artuklu Belediyesi'ne gelen HAK - İş Sendikası Mardin İl Başkanlığı yetkilileri ve sendikaya bağlı belediye işçilerini Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, belediyenin girişinde karşıladı.

Maaşlara ve sosyal haklara yansıyacak olan zam oranının konuşulacağı görüşmeler öncesi yıllar sonra ilk kez gerçekleşecek buluşma için belediyeye gelen HAK İş Mardin İl Başkanı Eşref Cihan ile sendikaya bağlı işçiler kurban kesti, davul zurna eşliğinde halaylar çekti.  

"Bizler her zaman iççimizin emeğinin alınterisinin yanında oldukduk, olmaya da devam edeceğiz, Alın teri; bizim en değerli hazinemizdir!" diyerek işçileri çiçeklerle karşılayan Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, "Emeğin, Alın terinin emekçileri, çok değerli işçi kardeşlerimiz hepiniz evinize hoşgeldiniz. Biz sizin için buradayız. Ekip arkadaşlarımızla birlikte; sizizn için sizin alınterinizin ve emeğinizin hakkını gözardı etmemek için buradayız. Biz gücümüzü sizden alıyoruz. Toplu İş Sözleşmelerine başladık, inşallah işçilerimizin en iyi şekilde yararlanabileceği bir sözleşmeye hep birlikte imza atacağız" dedi.

Yıllar sonra Artuklu Belediyesi'nde ilk kez bir toplu iş sözleşmesi için görüşmelerinin gerçekleşecek olmasından dolayı duyduğu heyecanı paylaşan Hak-İş Mardin İl Başkanı Eşref Cihan ise; "İşçi kardeşlerimizin yıllardır süregelen bir mağduriyeti vardı. İşçinin ve emekçinin dostu olan, işçinin alınteriyle barışık olan Artuklu Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Tatlıdede ve ekibiyle yapılacak görüşmelerde inanıyorum ki; işçi kazanacak, emekçi kazanacak, alın teri kazanacak. İşçilerimizin çoşkusu bu beklentiyi en güzel şekilde gösteriyor. İnşallah işçilerimizi memnun edecek bir sözleşmeye karşılıklı olarak imza atacak ve bu imzayla emeğe verilen değeri bütün herkese de ilan etmiş olacağız" diye konuştu.

Renkli görüntülerin yaşandığı toplantı öncesi topluca hatıra fotoğrafı çekilen taraflar daha karşılıklı olarak yapılacak görüş alışverişinin bulunulacağı ilk toplantı için belediyeye çıktı.

YORUMLAR

  • Hak iş pişmanlıktır.İşte 2 senedir Mardin büyükşehir hak iş’in elinde verilen promosyon rezalet 2224 işçisi var emekliye verilen 7500 tl’den bile daha az olan 7400 ücrete mahkum ettiler belkide daha fazla veriyordur banka ama işçiye gırnık koklatmıyorlar.Kadrolu vasıfsız işçiler vasıflı olan teknik personellerin 2 katı maaş alıyor yazıklar olsun hakkımı hak iş yetkililerine helal etmiyorum.

Yorum Ekle