DEDAŞ Duyurdu: 71 Mahallede 8 Saatlik kesinti

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Mardin İl Müdürlüğü Dikmen 1 ve Dikmen 2, trafo merkezlerinde yapılacak bakım onarım çalışmaları nedeniyle Çarşamba Günü 10:00 ile 18:00 Saatleri arasında güvenlik amaçlı 8 saatlik bir kesintinin uygulanacağını duyurdu.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş Mardin İl Müdürlüğü (Sistem İşletme Yöneticiliği) tarafından paylaşılan bilgilendirme bülteninde kensintilerden Kızıltepe ve Derik'e bağlı söz konusu trafo merkezlerine bağlı bulunan fidelerden beslenen kırsal mahallelerin besleneceğinin altı çizilere şu ifadelere yer verildi:

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Geçit fideri üzerinde OG hat bakım onarım çalışmaları sebebiyle ve güvenlik amaçlı F5 Arıklı fiderinde 09.06.2021 Çarşamba günü 10:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Arıklı, Bağrıbütün, Kaşıklı, Küplüce, Odaköy, Tıraşlı, Tosunlu ve Yumrutaş Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F6 Taşlıca fideri üzerinde yürütülecek OG hat bakım - onarım çalışmaları sebebiyle ve güvenlik amaçlı F7 Konuklu, F8 Boğaziye ve F12 Alakuş fiderlerinde 09.06.2021 Çarşamba günü 10:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Alakuş, Arıklı, Beşik, Büyükboğaziye, Cantaşı, Kaşıklı, Konuklu, Körsu, Küçükboğaziye, Odaköy, Tarlabaşı, Taşlıca.Yamaç, Yarımca, Çatalca ve Çıplak Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F7 Çadırlı fideri Üzerinde OG hat bakım – onarım yürütülecek çalışmaları sebebiyle 09.06.2021 Çarşamba günü 10:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışma doğrultusunda Derik İlçesinden; Boyalı ve Çadırlı Mahalleleri ve Kızıltepe İlçesinden; Büyükayrık, Güngören, Küçükayrık, Sürekli, Yayıklı ve Yumurcak Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F9 Ulaşlı fideri üzerinde yürütülecek OG hat bakım – onarım çalışmaları sebebiyle ve güvenlik amaçlı F10 Dikmen, F11 Ofis fiderlerinde 09.06.2021 Çarşamba günü 10:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akdoğan, Atmaca, Bektaş, Büyükdere, Cantaşı, Demirkapı, Dora, Dikmen, Gümüşdere, Harmandüzü, Işıkören, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Köprübaşı, Ofis, Ortaköy, Otluk, Sarıca, Taşlıca, Ulaşlı, Yolaldı, Yoncalı, Çakır, Çanaklı, Ülker, İkizler, ve İnandı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.


Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F16 Denktaş fideri üzerinde OG hat bakım – onarım yürütülecek çalışmalar sebebiyle ve güvenlik amaçlı F17 Kanatlı ve F18 Atlı fiderlerinde 09.06.2021 Çarşamba günü 10:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultuda Derik İlçesinden; Kocatepe, Kuyulu, Çağıl, Atlı, Karataş, İncesu, Adak, Ahmetli, Alibey, Denktaş, Doğancı ve Çataltepe Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle