DEDAŞ Elektrik kesintiyle ilgili açıklamada bulundu

Dİcle Elektrik Dağıtım AŞ. Sistem İşletme Yöneticiliği İl genelinde bazı ilçelerin kırsal mahallelerini kapsayacak olan lokal elektrik kesintileriyle ilgili hazırlanan bilgi notunu basın aracılığıyla kamuoyuyla paylaştı.

GÜNCEL

Derik, Artuklu, Savur, Kızıltepe, Yeşilli kesintilerden etkilenecek ilçeler arasında yer alırken, kesintilerin uygulanacağı saat aralıkları ile kırsal mahallerin isimleri şöyle;

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F7 Çadırlı fideri üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler birimi tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 20.05.2022 Cuma günü 09:00-10:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik ilçesinden; Boyaklı ve Çadırlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen 1 Trafo Merkez barası ile irtibatlı F10 Köseveli fideri üzerinde bulunan trafolardan OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 20.05.2022 Cuma günü 11:00-12:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden ; Köseveli Mahallesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Mardin-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F16 Sanayi, F12 Savur ve F13 Yeşilli fiderleri üzerinde bulunan trafolarda AOB birimi tarafınca yapılacak olan hat bakımı, direk dikimi ve hat aktarım çalışmaları nedeniyle 20.05.2022 Cuma günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Artuklu İlçesinden; Acar, İstasyon Mahalleleri ve Savur İlçesinden; Akyürek, Armutalan, Bağyaka, Başağaç, Başkavak, Bengisu, Dereiçi, Durusu, Erkuran, Gölbaşı, Harmantepe, Kaplan, Kayacıklar, Kayatepe, Kırbalı, Koşuyolu, Ormancık, Safa, Sancaklı, Serenli, Seydın, Sürgücü, Tokluca,Yaylayanı, Yenilmez, Üçerli, Üçkavak, İçören Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F15 Haramitepe ve F16 Denktaş fiderleri üzerinde bulunan trafolarda Özel Müşteriler birimi tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 20.05.2022 Cuma günü 08:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır. Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden: Arıklı, Bozhöyük, Göllü, Karabent, Kilimli, Tatlıca Mahalleleri; Derik İlçesinden: Kanatlı, Kovalı, Kutluca, Adak, Ahmetli, Alibey, Denktaş, Kocatepe, Kuyulu, Çataltepe, Çağıl Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle