Demirkaya: Bizim siyasetimizin esası barıştır, huzurdur, kardeşliktir!

Kızıltepe ilçesinde Mardin Büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenen ve 3000 kişiye yakın kişinin katıldığı iftar yemeğine katılan AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya birlik ve beraberlik mesajları verdi.

YAŞAM POLİTİKA

Kızıltepe belediyesi önünde düzenlenen iftar programı açılış konuşmasıyla başladı. 

Programın ilk konuşmasını yapan Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam'dan sonra Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ve AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya da birer selamlama konuşması yaptılar.

Konuşmasına birlik ve beraberlik mesajı vererek başlayan Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya  konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Tarih yazan bir liderin; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak, tarihe yön veren bir hareketin; AK Parti hareketinin bir parçası olmak eşsiz bir mutluluk ve gurur kaynağı

Bugün Türkiye’miz; bölgesinde ve dünyada giderek artan gücünün, cazibesinin, öneminin en somut tezahürlerini ortaya koymaktadır. Bunları yakından takip ediyorsunuz.

Yirmi yıldır bu ülkeyi idare eden siyasi kadro olarak, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletimizin bize çizdiği rotadan ayrılmadan, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak, büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etmek için canla başla çalıştık, milletimizin hayallerini birer birer gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

Türkiye'nin; bugün dünden daha güçlü olduğunu, çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkma hedefine, her geçen gün daha çok yaklaştığını görüyoruz.

Biz en zor dönemleri birlik ve beraberlik içinde aştık, en zor sorunları birlikte çözdük; gücümüz birliğimizdir. Türkiye’miz, Mardin’imiz; 2023'ü birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıkarak atlatırsa Allah'ın izniyle kimse bizi tutamaz.

Şükür ki; toplumumuzda bu birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu; bugün de vardır, diridir ve zorlukları aşmanın yegâne istikamet sağlayıcısıdı.

Sabredersek, çalışmaya devam edersek, sağlam durursak, hedeflerimize doğru yürümeyi sürdürürsek; hepimizi daha güvenli, daha huzurlu ve daha da müreffeh yarınların beklediğini burada inanarak ifade etmek istiyorum.

Bizim siyasetimizin esası barıştır, huzurdur, memleketimize gönülden hizmet ve kardeşliktir

Bizim siyasetimiz: İnsanımızı samimiyetle sevme ve insanımıza saygı siyasetidir

Bizim siyasetimiz: Türkiye’mize, Mardin’imize, Kızıltepe’mize hizmet ve eser üretme ve gerçekleştirme siyasetidi

 

Yapılan hizmetleri tek tek anlattı

Biz; her türlü hizmetin ve eserin en güzeline layık Mardin’imize eser ve hizmet üretmeye devam ediyoruz

Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi kuruldu.Mardin Şehir Hastanesi kuruldu. Şehir hastanesi için yer tespiti çalışmaları devam ediyor. Tıp Fakültesi kuruldu. Bütün İlçelerimiz, en güzel Spor tesisleriyle donatılıyor

Bir kardeşiniz olarak diyorum ki: Sizler benim için çok önemli ve değerlisiniz. Çünkü ben burada; Mardin Kızıltepe’de doğdum. Burada büyüdüm, burada yaşamaya; sizlerin içinde, sizlerle her daim bir ve beraber olmaya devam ediyorum. Sorunlarımızı biliyorum. Ben ilçemde 3 şeyi çok önemsedim. Başka önemli şeyler yok mu? tabiî ki var.

Sulama Kanallarına su verilmeye başlandı 

Birinci sırada saydığım İlçemizin bereketli topraklarının suya kavuşması için depolama alanı hemen hemen bitmek üzere. Yapılan barajlarda toplanan suyun Mardin ilimizin verimli ve bereketli toprakları ile buluşması için Şanlıurfa-Mardin arası 221 km uzunluğunda ana sulama kanalı bitirilmiştir. Bu proje bittiğinde Mardin’de toplam 171 bin hektar alan sulanabilecek olup, çiftçilerimiz elektriğe bağımlı kalmayacak, girdi maliyetlerini de aşağı çekeceklerdir. Hazine ve Maliye Bakanımız abimiz Sayın Nureddin Nebati Bey sulama işlerinin en kısa sürede bitirileceğinin müjdesini Şanlıurfa’da verdi. En kısa sürede bitirilecek; bazı yerlerde kanallara su verilmişti

Artuklu, Kızıltepe, Nusaybin, Ömerli, Yeşilli ve bazı kırsal mahallelerimizin içme suyu ile ilgili durumunun iyileştirilmesi için 97 kilometre uzunluğunda 1600 milimetrelik Çelik Boruyla yapılacak olan yeni beyazsu ikinci İsale hattı yatırım programına alındı; inşallah en kısa sürede bitirilerek su kesintileri artık olmayacak inşallah

Kızıltepe'de Fakülte açıldı

İkinci sırada saydığım Kızıltepe Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi açılması Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile 4 Mart 2022 tarihinde resmî gazetede yayınlandı. Ben şahsen Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesini en az Tıp Fakültesi kadar önemli buluyorum. Neden? Gıdaya erişebilirlik çok önemli. İşte; iki ülkenin savaşa girmesi. Dünyada gıdaya erişebilirliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Onun için de üretmek lazım

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi için yer tespit çalışmaları devam ediyor. Fakültemizin daha nitelikli ve yarınlar için daha sürdürülebilir olması için ulaşımının daha kolay olan bir yerde olmasına ihtiyaç bulunmaktadır. Hem öğrencilerimizin hem de hocalarımızın tercihli gelmesi için ayrıca öğrencilerin öğrendiklerini pratikte uygulayacakları sanayiye yakın olması önem arz etmektedir.

Çevre yolları ihaleye çıktı

Üçüncü sırada saydığım Kızıltepe Kuzey Çevre yolunun yapılması belki bu sene olmayabilir ama alternatif çevre yolunun yapım işi Ceylanpınar – Kızıltepe yolunun ihalesi iptal edilmişti. İkinci ihalede Güney çevreyolu ihale edilerek yapımına başlandı. İnşallah en kısa sürede bitirilerek siz değerli hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Trafik sıkıntısından kurtulacağız.

Gerek Kızıltepe çevre yolu ve gerekse Ceylanpınar yollarının bitmesi ve de Gap’ın Faaliyete geçmesi ile trafik rahatlayacak, tarım ürünlerimizin yurt içi ve yurt dışı pazarlama dağıtım imkanı sağlanarak bölgemizin ekonomik hacminin büyümesine katkı sağlayacaktır.  Bu yollar sayesinde zamandan, akaryakıttan olmak üzere yıllık 50 milyondan fazla tasarruf sağlanacaktır.

Büyükşehir belediye Başkan Vekili kıymetli valimiz konuşmalarında Belediye yatırımlarına değinecektir; ama yine de bu kardeşlik ortamımızda; Kızıltepe’de; sizlerin huzurunda, Büyükşehir Belediye Başkan vekilimiz sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’tan bu yıl tüm kırsal yol ve parke çalışmalarının sözünü alacağız; bugüne kadar ilimizde ve ilçemizde yapılmış olan hizmetleri için Sayın Valimize ve kıymetli ekibine teşekkür ediyorum

Mardin’imiz ve bütün ilçelerimiz için ne kadar hizmet yapılsa da elbette ki bunlarla yetinmeyeceğiz. Bütün ilçeleriyle bir bütün olan Mardin’imizi; her alanda daha ileriye taşımak için gece gündüz demeden, tüm gücümüz ve tüm azmimizle çalışmaya devam edeceğiz."diyerek vatandaşların bayramını kutlayarak konuşmasını sonlandırdı.

 

 

YORUMLAR

  • Artık hiçbir haberinize yorum yapmayacağım ta ki kendi iradenizle hareket edene kadar.emir alan basın olmaz kırın kalemlerinizi evde oturun.yalakalığa habercilikte yer yok.

    Söyledikleri herşey seçimlerden önce gündeme geliyor seçimlerden sonra unutuluyor.bence artık yemezler.Mardin life bunu yayınlayın çünkü hakaret yok küfür yok.sadece gerçekler var.

    Laf var icraat yok.

Yorum Ekle