Depremzedelerin sesine 250 montla kulak verdi

Mardin'de faaliyet gösteren Tansaj Plus Giyim Mağazaları, Deprem bölgesinde ihtiyaç duyan depremzede vatandaşlara 250 yetişkin ve çocuk montu ile 100 çift bot bağışında bulundu.

GÜNCEL

Merkez üstü Kahramanmaraş Pazarcık olan ve 10 ili vuran 7.7 büyüklüğündeki deprem, özelikle Hatay, Malatya, Maraş, Şanlıurfa ve Gaziantep'in de aralarında bulunduğu şehirlerde büyük zahiyat oluşturdu. 

Depremzedelerin acil yardım ihiyacı hissettiği giyim ve ısınma ile gıda malzemelerin tedariki ise AFAD Gözetiminde insani yardım kuruluşları ile gönüllü hayırseverler tarafından ulaştırılmaya çalışılıyor.

Yükselen acil destek ihtiyacına Mardin'den ilk destek esnaflardan geldi.

"Gün dayanışma günüdür" diyerek Deprem illerinde ısınma ve giyim ihtiyacı olan depremzedelere ilk yardımı gönderen esnaflardan biri olan Tansaj Plus Giyim Mağazaları sahibi Şeyhmus Kovan, "Soğuk kış günlerinde depremzede kardeşlerimizin acil giyim ve ısınma ihtiyacıyla birlikte gıda ve yemek ihtiyacı durumu aciliyet arzediyor. İmkanı olan herkesin bu zor dönemde yardıma ihtiyaç duyan kardeşlerimizin yanında olması gerekiyor. Bizler de esnaf olarak, yardım ihtiyacına ses vermek için imkanımız yettiği kadarıyla yardım elimizi bir insani yardım ve hayır kuruluşu aracılığıya; yetişkin ve çocuk depremzedelerimize 250 adet mont ve 100 çift bot ve ayakabı yolluyoruz. Aynı duyarlılığı bütün esnaflarımızdan bekliyoruz. Gün bir çocuğa eldiven, sırtına mont, başına berre, midesine gıda olma günüdür." dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle