Derik Belediyesi Usta Öğretici Yetiştiriyor

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır'ın talimatları ile Derik Belediyesi ve Mardin Olgunlaşma Enstitüsü iş birliği ile 2 yıllık Mesleki Eğitim Programı dahilinde yiyecek ve içecek hizmetleri bölümünden Usta Öğretici kursları başladı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

12 Kadının devam ettiği program bu sene ilk mezunları veriyor.

Okul hayatına erken veda eden kadınlara yönelik açılan Eğitim Programı ile kadınlar iş yeri açma belgesine sahip olacakları gibi Eğitimci olarakta devam edebilecekler.

Katılımcılardan Mekiye Abukan:"Pastacılığa merakımız vardı ama eğitim alacağımız bir yer ve imkan olmadığı için kendimizi geliştiremiyorduk. bu Programda malzemelerimiz yine belediyemiz tarafından destekleniyor,bizde hem pratik hem teorik bilgilerimizi güçlendirdik." dedi.

Emine Güzel de şunları söyledi:

"Butik pastacılık en büyük hayalimdi.Belediyemizin açmış olduğu bu Eğitim Programı hayallerimi gerçekleştirdi.Almış olduğum eğitimler ile kendimi güçlendirip butik pastacılık ürünlerimin satışıyla ciddi bir gelir elde etmeye başladım.Siparişlere yetişemiyoruz . Memnuniyetimizi dile getirip kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Evren Çakır'a çok teşekkür ederiz."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle