Derik Belediyesi'nde isçileri sevindiren imza

Derik Belediyesi, HAK-İş ile toplu iş sözleşmesi ve ek iyileştirme zammı protokolü ile belediye bünyesinde görev yapan işçilere Ağustos ayından geçerli olmak üzere maaşlara % 40 ortalamayla zam yaptı.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır, HAK-İş Mardin İl Başkanı Eşref Cihan tarafından imzalan protokol, belediye bünyesinde görev yapan işçileri sevindirdi.

Yapılan görüşmelerin ardından imzalanan prtotokolle ilgili konuşan HAK İş Mardin İl Başkanı Eşref Cihan, işçilerin enflasyona ezdirirlmemesi hususunda ilgili belediyelerle görüşmelere bulunmaya devam ettiklerini kaydetti.

Yetkili oldukları kurumlarda sendikaya bağlı üyelerin daha iyi bir yaşam konforu içerisinde olmaları gerektiği için çalıştıklarını akaran Başkan Cihan, bu konuda her zaman duyarlılığını gösteren Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır'a toplu iş sözleşmesi ve % 40 ortamayla yapılan ek iyileştirme zammından dolayı bütün emekçi işçiler adına teşekkür ettiğini söyledi.

Alın terini kutsal gören başkanımıza teşekkür ediyoruz diyerek sözlerine başlayan Cihan, "Derik Belediyesi'ndeki işçi arkadaşlarımızın toplu sözleşmesine imza atmanın heyecanı içerisindeyiz. Derik'te çok güzel hizmetler yapılıyor. Bu hizmetler yapılırken her bir işçimizin ayrı ayrı alın teri ve emeği var. Değerli Kaymakamımız ve belediye başkan vekilimiz Evren Çakır bey, personelinin ve işçisinin alın terini ve emeği gözetleyip, karşılığını da hak edildiği üzere toplu iş sözleşmesi ve iyileştirme zammı protokolüne yansıttı. Ciddi bir zam yapıldı. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Yapılan sözleşmemizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Alın teri ve emeğin en yüce değer olduğunun altını çizen Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Evren Çakır, "İmzalanan bu sözleşmenin her iki taraf içinde hayırlı olmasını temenni ediyorum. Tüm Dünya'da yaşanan bir daralma söz konusu. Bu daralmada bizler belediye olarak, yaptığımız çalışmalarda saha ter döken, emek harcayan arkadaşlarımızı, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da ifade ettiği gibi; ‘Oluşan ekonomik sıkıntılar karşısında hiç kimseyi çaresiz bırakmayacağız, onlara destek olacağız’ dan hareketle işçilerimize ek prtokolle iyileştirme zammı yapmış olduk. Tekrardan işçilerimize başta olmak üzere her iki tarafa da hayırlı olsun diyorum" dedi

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle