Derikliler Şehit Kaymakamı Unutmadı!

Derik halkı, şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü unutmadı… Arkasında bıraktığı güzel anılarıyla hatırlandı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

PKK saldırısında şehit olan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, ölümünün 4. yılında onun anısına hazırlanan kliple anıldı.

 

Derik Belediyesi tarafından hazırlanan klipte, ilçede ikamet eden Vatandaş, öğrenci ve esnaflarının duygularına yer verildi.

 

İlçede eğitim gören öğrencilerden İncinaz Çalıştıran, duygularını şu sözlerle ifade etti.

 

“Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk ile bizzat görüşmüşlüğüm var. Kendisi bana spor alanında bir sürü kupa vermişti. Merhametli, saygıdeğer iyi bir insandı. Çok alçak gönüllüydü. En son 10 Kasım, töreninde görmüştüm kendisini, sunuculuk yapıyordum orada. Sonra zaten vefat etti. Ailesine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum, onu çok seviyoruz.”

 

İlçe esnafı da, şehit kaymakam Safitürk’ün kendileri ile sık sık bir araya geldiğini ve onu rahmetle andıklarını ifade etti.

 

İlçe esnaflarından Şeyhmus Güneş: “Kaymakam bey bizimle beraber, esnaf halkı ile beraberdi. Ara sıra bizi ziyaret ediyordu. Ziyaretten dolayı halk çok memnun kalıyordu. Kendisi de halktan memnundu. Bundan dolayı bu insan unutulmaz, yani ömür boyu unutulmaz. Bu 4. Senesidir, demekki unutmamışız, bundan sonra da unutmayız. Ruhu Şad olsun.” dedi.

 

Şehit Kaymakam Muhammed Fati Safi Türk, eğitim ve spora da çok önem verirdi.

 

Kaymakam Safitürk’ün elinden madalya ve kupa alan öğrenciler de duygularını anlattı.

 

Şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ü okullarına desteklerinden dolayı tanıdığını dile getiren Öğrencilerden Berivan Bağlar da: “Çok iyi bir insandı. Onunla bizzat konuşmuşluğum, görüşmüşlüğümüz de var. Okulumuza çok büyük destekleri ve katkıları oldu. Bizim okulumuz, spor bakımından çok önemli kupalar aldı ve bu kupalardan bir tanesini ben onun elinden almanın şansına sahip olmuştum. İyi ki onu tanımışım, çok mutlu oldum.” Şeklinde konuştu.

 

İlçede İkamet eden Gazal Salim ve Zine Erol nineler de, Şehit kaymakam Muhammed Fatih Safitürk’ü çok sevdiklerini ve onu unutmadıklarını söyledi.

 

Gazal Salim, duygularını şöyle ifade etti:

 

“Allah rahmet eylesin. Allah ondan razı olsun, biz kendisinden çok memnunduk, Hasreti hala içimizde. Zeytinimizi dünyaya tanıttı. Allah’ın rahmeti onun üzerine olsun. Onu unutmayacağız ve hala çok seviyoruz”

 

Zine Erol, “Biz ondan razıydık, mekanı cennet olsun. Kendisini çok seviyorduk. Gelinimizin ikizi oldu, isimlerini Muhammed ve Fatih koyduk. Biz ondan razıydık, Allah ta ondan razı olsun. Mekanı cennet olsun inşallah.” Şeklinde konuşarak duygularını dile getirdi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle