DEVA Partili Aydoğan'dan 540 Milyonluk Yolsuzluk Açıklaması

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturmalara ilişkin DEVA Partisi Mardin il Başkanı Mesut Aydoğan değerlendirmelerde bulundu.

GÜNCEL

539 MİLYONLUK USULSÜZLÜK YAPILDIĞI İDDİASI

Müfettişlerin tespitlerine göre; kayyum döneminde 539 milyon 738 bin 587 TL değerindeki 36 ayrı ihalede usulsüzlük yapıldığı, yapılmayan işlere ödemeler yapıldığı, alınmayan malzemelerin alınmış gibi gösterildiği, yapılmayan yolların yapılmış gibi gösterildiği, daha önce var olan binaların yeni yapılmış gibi gösterildiği, firmalara fazladan ödemeler yapıldığı tespitlerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturmalara ilişkin DEVA Partisi Mardin il Başkanı Mesut Aydoğan değerlendirmelerde bulundu.

“TÜM BU YOLSUZLUKLAR YAPILIRKEN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI NEREDEYDİ?”

‘Tüm bu yolsuzluklar yapılırken içişleri bakanlığı neredeydi?' diye soran DEVA Partisi Mardin il Başkanı Mesut Aydoğan ise açılan soruşturmalara ilişkin şunları kaydetti:

* Mardin halkı bütün olan bitenin farkındaydı ancak hükümet gözünü kapatmış atadığı kayyum valinin arkasında durmaya devam etmiştir.

* Şuan yapılan soruşturmalar buz dağının sadece görünen kısmını ortaya koymuş durumdadır.

* Çok yönlü araştırılması gereken ve gerçek anlamda takip edilmesi gereken hukuk çerçevesinde neticelendirilmesi gereken bu olayın alışılmış yöntemlerle ve sözde yargılamalarla neticelenmesini ve adeta şahısların kurtarılmasını istemiyoruz.

*Etkin bir yargılama için mücadele ediyoruz. Yolsuzluklarda heba edilen ve hortumlanan Mardinli kardeşlerimin parasının şu anda bile soruşturma yeterince derinleştirilmemiş olmasına rağmen milyarlarca lira olduğu bilinmektedir.

* Bu paralar ile Mardinli hemşerilerimizin yol, hastane, okul, altyapı- üstyapı, çevre ve iş alanları İle ilgili ihtiyaçları karşılanması gerekirken, bu paraların yolsuzlukla ortadan kaldırılması ne kadar acıdır.

* Meclis kürsüsünden paralar halka gidiyor oh diye bağıran içişleri bakanına sormak istiyoruz. Tüm bu yolsuzluklar yapılırken içişleri bakanlığı neredeydi.

* Halkın paralarının şüphelilerden alınarak tekrar belediyelere verilmesi için şüphelilerin mal varlıklarına tedbir konuldu mu? Gerekli aramalar ve taramalar yapıldı mı?

* DEVA Partisi Mardin il Başkanlığı olarak Sürecin ve açılan davaların takipçisiyiz. Mardinli hemşerilerimizin tek kuruşunun bile peşine düşeceğiz.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle