DEVA Partisinden Gazetecilere Ziyaret

DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığı, 10 Ocak Gazeteciler günü kapsamında gazetemizi ziyarette bulunan İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri, gazetemiz yönetimi ile tanışıp DEVA Partisinin ülkemizin sorunlarını çözmeye talip olduğunu ifade ettiler.

GÜNCEL POLİTİKA
PAYLAŞ:

Ziyarette Demokrasi ve Atılım Partisi Mardin İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan, gazetemiz yazı işleri müdürü ve Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü ve genel yayın yönetmeni Nezir Güneş ile araya gelerek gündeme dair konuları, DEVA Partisi’nin amaç ve ilkeleri, Mardin'deki yerel basının sorunları, ülkemizdeki sorunlar konuşuldu.

"Özgürlükleri ve Hukukun Üstünlüğünü Savunuyoruz"

DEVA Partisi Mardin İl Başkanı Av. Aydoğan, “Demokrasi ve Atılım Partisi’nin amacı kuvvetler ayrılığı esasına ve hukukun üstünlüğüne dayanan; yargının tarafsız ve bağımsızlığı ile hukuk güvenliğinin en üst düzeyde sağlandığı; katılımcı ve çoğulcu demokrasinin hakim olduğu; uluslararası sözleşmeler ve evrensel değerler çerçevesinde temel insan haklarının ve başta ifade ile basın özgürlüğü olmak üzere tüm özgürlüklerin garanti altına alındığı; şiddet, korku, baskı, ötekileştirme, ayrıştırma ve ayrımcılığın yaşanmadığı; hukuka bağlı, vatandaş odaklı, katılımcı, tarafsız, saydam, hesap verebilir, denetlenebilir, etkili ve verimli bir kamu yönetiminin hayata geçirildiği; herkesin insan onuruna yaraşır yaşam ve refah standartlarına ulaştığı; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe umutla baktığı, milletimizin barış ve huzur içinde yaşayacağı, saygın ve güçlü bir Türkiye idealini gerçekleştirmektir. Partimiz tüm politika oluşturma, karar alma ve uygulamalarında; şeffaflık, hesap verebilirlik, dürüstlük, çoğulculuk, katılımcılık, kurumsallaşma, her alanda liyakatı esas alma, işi ehline verme, istişareye ve ortak akla dayalı yönetim, vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmama, her koşulda gelişmiş bir demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri ve hukukun üstünlüğünü savunma, toplumun değerlerine, ihtiyaç ve taleplerine duyarlı olma, kendini değerlendirmede tevazu ve ahlakı temel alma, politika uygulamalarında tutarlılık, öngörülebilirlik ve bütüncül yaklaşımı esas alma ilkelerine bağlı kalacaktır.”dedi.

"Kızıltepe'de maaşa bile bağlasanız kimse yaşamak istemez"

Mardin'deki yerel sorunlara da dikkat çeken Aydoğan, Kızıltepe'de bitmek bilmeyen alt yapı sorunlarına tepki gösterdi. Kızıltepelilere sabırlarından dolayı teşekkür eden Aydoğan, "Bugün Kızıltepe'nin içinde bulunduğu durumu defalarca yetkililere ilettik. Ama hiçbir ilerleme yok esnaf ve halk perişan durumda. Bu sorunu çözün burada yaşayan insanlar bu sorunu haketmiyor. Bu durumda Kızıltepe'de maaşa bile bağlasanız insanlar orada yaşamak istemez.”diye açıklamalarda bulundu.  

"Genel Başkanımızın Haklılığı ortaya çıkıyor"

Türkiye'deki ekonomik krize dikkat çeken Aydoğan, “Merkez Bankası maliye politikalarıyla ilgili bizim Genel Başkanımız ve Genel Başkanlık Kurulu’nun çözüm önerilerini şimdi artık biraz daha dikkate alınmaya başlanıyor. Genel Başkanımızın haklılığını da ilerleyen dönemlerde göreceğiz."diye konuştu.

Gerçekleşen ziyarette gazetemiz yöneticileri ise DEVA Partisi İl Başkanı  Av. Aydoğan ve Yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Ziyaret, karşılıklı fikir alışverişinden sonra sona erdi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle