Deva Partisinden Mardin'e Ziyaret

DEVA Partisi İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Mardin’e geldi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak amacıyla Mardin’e gelen DEVA Partisi İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Uçak’a, ziyaretinde Güneydoğu Bölge Koordinatörü Van Eski Milletvekili İkram Dinçer, Kurucu Kurulu Üyeleri İbrahim Dönertaş, Av. Yusuf Türkmen, Mardin İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan’ın yanı sıra, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Başkanları eşlik etti.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uçak, ziyaretleri kapsamında ilk olarak DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığında teşkilat üyeleri ile bir araya geldi.

Teşkilat ziyaretinin ardından Mardin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nasır Duyan ile bir araya gelen heyet ardından OSB’de bulunan Tekstilciler Derneği Başkanı Ahmet Azun ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Burada bir konuşma yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Uçak, şöyle dedi;

“Ben sanayicim. Sanayi ile ilgili, şirketler ile ilgili sizlere çok teknik ve uzun bir sunum yapabilirim. Mali ve idari konularda ne sorarsanız cevaplayabilirim. Mardin’de gördüğümüz kadarı ile çok büyük bir üretim potansiyeli var. Fakat üretici kendi kaderine terk edilmiş. Kendi imkanları ile ayakta durmaya çalışıyor, oysa devletin görevi üreticiyi teşvik etmek, ihracatın önünü açıp istihdam alanı yaratarak sanayi ve üreticinin önünü açmaktır.

DEVA Partimizin iktidarında Mardin 2. Organize Sanayi Bölgesini de faaliyette koyarak Mardin’i dünya pazarında cazibe bir bölge haline getirerek hem üretimi artırmak, hem istihdam alanı yaratmak, hem ülke ekonomisini ayağa kaldıracak kısa, orta ve uzun planlamalar ile Mardin’i bir sanayi şehri haline getirilebilir.” İfadelerini kullandı.

DEVA Partisi Bölge Koordinatörü Eski Milletvekili İkram Dinçer, ise konuşmasında şunlara değindi:

“Bu kadronun hazırladığı tüzük, program, güçlendirilmiş parlamenter sisteme dönüş ve anayasa hazırlığı muhalefete olduğu gibi iktidara dahi yol gösteriyor. Nitekim bizim anayasa çalışmamızdan sonra iktidar partisi de 18 yıl sonra biz de hazırlık yapıyoruz açıklamasını yaptı ve güçlendirilmiş parlamenter sisteme kısaca değindi.”

DEVA Partisi İl Başkanı Av. Mesut Aydoğan’da, konuşmasında şu ifadelere yer vedi; "Organize’de ki sanayici ve üreticileri ve üyelerinin bu yönüyle bizleri sorunlarına ortak ettiği ve gösterdiği güler yüz ve misafirperverlik için çok teşekkür ederiz. Biz DEVA Partisi olarak ilimizin, halkımızın tüm sorunlarına çözüm arama derdindeyiz. Sadece muhalefet olsun diye doğru bir şey varsa karşı çıkmıyor aksine destekliyoruz. Yanlışın da yanlış olduğunu söylüyor alternatif çözümü de sunmaktan imtina etmiyoruz. Hizmetlerden her vatandaşın adil ve eşit şekilde yararlanması rövanşist ve partizanca hareket edilmemeli."

Ziyaretin ardından yakın zamanda vefat eden Deva Partisi Mardin İl Kurucuları arasında yer alan Yener Ensari’nin ailesine taziye ziyaretinde bulunuldu ve ardından sırası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Mardin Ticaret Odası’nı ziyaretlerinin ardından Mardin Artuklu 1.Caddede esnafı ziyareti gerçekleştirildi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle