Devlet Hastanesi girişine Triyaj çadırı kuruldu

Nusaybin Devlet Hastanesi girişine Triyaj çadırı kurularak hastane girişlerinde vatandaşların ateşi ölçülüyor.

SAĞLIK

Sağlık Bakanlığının ülke geneli aldığı Kovit-19 önlemleri sağlık kuruluşlarında anında devreye giriyor. Virüsün yayılmasını engellemek veya erken tanı koymak için hastaneler çeşitli yöntemlere başvuruyor.

Nusaybin Devlet Hastanesi bina girişlerine Triyaj çadırı kuruldu.

Hastane yönetiminin talimatıyla kurulan çadırda hastaneye giren tüm şahısların ateşi ölçülerek olası bir vakanın önüne geçilmeye çalışılıyor. Ayrıca Triyaj çadırında görevlendirilen personel, hastaneye gelen vatandaşları gidecekleri poliklinik veya servislere yönlendirerek hastane içerisinde azami kalmaları sağlanıyor.

Bu arada Mardin İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, sağlık kuruluşlarından belirlenen tedbirlere uymanın vatandaşlar için hayati öneme sahip olduğunu dile getiriyor.

Triyaj ne demektir?

Acil servislere başvuran hastaların, hastalıkları ile ilgili şikâyetleri, belirtilerin şiddeti ve tıbbi durumlarının aciliyeti göz önüne alınarak tabip veya bu konuda eğitim almış sağlık personeli tarafından yapılan öncelik belirleme işlemini ifade eder. Triyaj işlemi başvuru sırasında yapılır. Triyaj uygulaması için muayene, tetkik, tedavi, tıbbi ve cerrahi girişimler bakımından öncelik sırasına göre kırmızı, sarı ve yeşil renkler kullanılır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle