Direkçi'den '8 Mart Dünya Kadınlar Günü' Mesajı

İyi Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Tülay Direkçi,8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesi ile bir mesaj yayınladı.

GÜNCEL

Direkçi Mesajında, Parti olarak kadınların kanunlarla tanınmış haklarının metinlerde kalmayıp gerçek hayatta uygulanabilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Direkçi 8 Mart'ı kadınların 365 gün karşılaştıkları sıkıntıları, sorunları, şiddeti, engellemeleri ve ayrımcılığı yüksek bir sesle dile getirmek için vesile olmasından dolayı önemli gördüklerini ifade etti.

Kadınların aile içinde, toplumda ve iş hayatında hak ettiği şartlarda yaşamak istediğini belirten Direkçi, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"En önemli hak olan yaşam hakkı için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyoruz. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hala bu yüzyılda dahi mücadele ediyoruz. Biz kadınlar ayrıca hayatımızın her alanında ve anında var olma savaşı da veriyoruz. En büyük arzumuz ve çabamız aile, iş, sosyal ve siyasal yaşantımızda eşit hakların bizlere lütuf olarak sunulması değil, hak olarak sağlanmasıdır. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlara kutlu olsun."

Direkçi, kurucu genel başkanlarının bir kadın olan ve cinsiyet kotasına önem vererek daha kuruluş aşamasında kadınların siyasi hayatta varlığı için mücadele eden İYİ Parti'nin, Mardin Kadın Politikaları Başkanı olmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle