Diyalog köprüleriyle sorunları aşmaya çalışıyoruz

19 Ekim Muhtarlar Gününde, Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal ile mahalle muhtarları gazetemiz Mardin Life nezaket ziyaretinde bulundular.

MARDİN
PAYLAŞ:

19 Ekim Muhtarlar Gününde, Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal ile mahalle muhtarları gazetemiz Mardin Life nezaket ziyaretinde bulundular.

19 Ekim Muhtarlar Gününde, Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal ve mahalle muhtarları gazetemize ziyarette bulunarak, Gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş ve Yazı İşleri Müdürümüz Kadir Üründü ile birlikte Artuklu'nun güncel sorunları üzerine görüş alışverişinde bulundular.

Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal, Muhtarlar Günü vesilesiyle gerçekleştirdikleri ziyaretler kapsamında Şehrin ve yönettikleri mahallelerin sorunların çözümü konusunda önemli desteklerini gördükleri gazeteleri ziyaret ettiklerini kaydetti.

Muhtarların Vatandaş ile kamu görevini yürüten idareciler ve yöneticiler arasında köprü görevi gören önemli bir işlev gördüğünü kaydeden Başkan Dal, "Mahalle yada köylerdeki sorunların ilk muhattabı, seçilmişlerin ilk zincir halkası olan muhtarlara gelir. Muhtarlar bir mahalle ya da köyün sözcüsü veya avukatıdır. Muhtar sorunu, sıkıntıyı dile getirirken kendi şahsi talebi olarak değil, bir mahallede yaşayan herkesin adına dile getirir. Bu süreçte kurduğumuz diyalog köprüleriyle, yerel yöneticilerimizin de desteğiyle sorunlara çözüm odaklı yaklaşmaya çalışıyoruz. Sorunlarımızın hepsini çözmek elbetteki çok zor ama çözüm odaklı, diyalog kapılarını açık tutarak, görev ve işlevlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu vesileyle de sorunlarımızı gündemleştirip, sesimize ses olan kıymetli basın mensuplarımızı günümüz nedeniyle ziyaret ederek, katkılarından dolayı teşekkür etmek istedik" diye konuştu. 

MUHTARLARIN SESİNE SES OLMAK GÖREVİMİZDİR

Muhtarlığın çok kutsal bir görev ve demokrasinin temel taşı olduğuna işaret eden Mardin Life Yazıişleri Müdürü  Kadir Üründü, "Mardin'in büyükşehir statüsüne kavuşmasıyla birlikte; Mardin gibi bir şehirde muhtarlık yapmak çok daha zor bir görev haline geldi. Muhtarlarımız bu görevi yapmak için maddi ve manevi fedakârlıklarda bulunduklarını da biliyoruz. Yetkililerimiz, yöneticilerimiz, sizlerden gelen talepler ve yönlendirmeler üzerine söz konusu mahallelerimizdeki vatandaşlarımızı dokunuşlarına yön verebiliyorlar. Hangi mahallede nasıl bir sıkıntının bulunduğunu, sıkıntının çözümü konusunda nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini en iyi bilenlerin başında da yine muhtarlar gelir. Dolayısıyla da muhtarlarımızı ve görevlerini önemsiyor, her zaman sesinize ses olmayı kendimize görev olarak addediyoruz. Ziyaretinizden dolayı siz muhtarlar kardeşlerime teşekkür ediyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutlar, görevlerinizde başarılar dilerim”  dedİ.

Mardin Muhtarlar Derneği Başkanı İsa Dal'a yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu Muhtarlar Ferhat Karademir, Salih Sincar, Metin Özdemir, Abdulkadir Yücedağ, Abdurrahman Öztürk ile Mehmet Nuri Atış eşlik etti.

YORUMLAR

  • ne diyalogu sayın muharım diyalogmu kalmiş sorunlar almiş başını gidiyor siz diyalogdan bahsediyorsunuz sıkılmadan utanmadan sizin yerinizde olsam hiç konuşmazdım konuştukça dükülüyorsunuzda ondan diyalogmuş..

Yorum Ekle