Doğru Erkeği Bulma kılavuzu - İlhan Uçkan Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Doğru Erkeği Bulma kılavuzu kimin eseri? Doğru Erkeği Bulma kılavuzu kitabının yazarı kimdir? Doğru Erkeği Bulma kılavuzu konusu ve anafikri nedir? Doğru Erkeği Bulma kılavuzu kitabı ne anlatıyor? Doğru Erkeği Bulma kılavuzu PDF indirme linki var mı? Doğru Erkeği Bulma kılavuzu kitabının yazarı İlhan Uçkan kimdir? İşte Doğru Erkeği Bulma kılavuzu kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: İlhan Uçkan

Yayın Evi: Epsilon Yayınları

İSBN: 9753314590

Sayfa Sayısı: 211

Doğru Erkeği Bulma kılavuzu Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Her tarafta keşfedilmeyi, "doğru erkek" ilan edilmeyi bekleyen erkek kaynıyor. Siz hâlâ kalmadı zannedin. Kapanın elinde kalıyor... Bayram yeri gibi ortalık.

Silkinin ve kendinize gelin!

Bütün mesele "doğru erkek" potansiyelini ortaya çıkartabilecek "doğru kadın" olmakta!

"Doğru kadın olun, doğru erkeği siz kapın!" günü bugün...

Haydi bakalım kolları sıvayın, işe girişin.

Daha kaç tane "doğru erkek" kaçıracaksınız elinizden?

Çok satan kitaplar listesinde uzun süre yerini koruyan "Erkekleri Kullanma Kılavuzu" ve "Kadınları Kullanma Kılavuzu" adlı kitapların yazarı İlhan Uçkan, bu kez de okurlarına düşündüklerinin aksine "doğru erkeği" bulmanın çok kolay olduğunu anlatıyor.

Doğru Erkeği Bulma kılavuzu Alıntıları - Sözleri

 • Hayaller umuttur. Birlikte kurulan hayaller canınız sıkıldığında sizinle birlikte olacak, size destek olacak birinin varlığından beslenir. Size daha da güç verir. Hem kendinize umut verirsiniz hem de beraber olduğunuz insana. Ama bu umut tutulmayacak vaat değildir. Çaba harcayacağınız hayaller değildir. "Birlikte ne güzel yapacağız" dediğiniz, iki kişi için sessizce, sevgiyle sürdürmeye söz verilmiş mutluluk hayalleridir.
 • Hiçbir şey sevmekten daha iyi gelemez insana
 • asıl ihtiyaçlarınız maddi değil, duygusal ihtiyaçlarınızdır.
 • Sizden başka hiç kimse size istediğiniz hayatı veremez.

Doğru Erkeği Bulma kılavuzu İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Canım kadınlar.. Kendinizi kandırmayın. Boş beklentilere kapılmayın. Ve en önemlisi kendi gücünüze inanın! Bulmanız gereken “doğru bir erkek” değil sizsiniz, kendinizsiniz. Bunu tekrar tekrar tekrarlayın. Eğer ki dediklerim sizin için anlamsızsa bu kitabı altını çize çize okuyun, yazılanları da harfi harfine yapın. (Aleyna)

Kitap, insanların, özelde erkeklerin, birbirinden pek de farklı olmadıkları, bazı istisnalar dışında erkeklerin kadınlar tarafından 'adam' edildikleri, erkeklerin de zaten kendilerini çekip çevirecek kadın arayışı içinde oldukları gibi düşünceler üzerine temellendirilmiş. Kadınların hayalperest olmamaları ve realist beklentilere sahip olmaları tavsiye edilmiş. İlişkide söz sahibi, varlığını hissettiren, kendi isteklerinin ve değerinin farkında, özgüvenli ve dik duruşlu olmanın önemine vurgu yapılmış. Yazara bazı noktalarda katılmıyorum ama 'farklı bakış açıları edinmek için okunabilir' diye düşünüyorum. Katılmadığım noktalardan biri de şu: Kadınlar yazarın tavsiyelerine uyarsa kendileri için 'doğru erkekleri' bulmaktan ziyade onları bazı taktik ve yöntemlerle yaratan kadınlar olarak evriliyorlar. Bu tarz bir tutum kültürden kültüre salık verilecek olursa kadının konumu 'erkek terbiyecisi' gibi bir şey oluyor. Erkekler, neden kendi ailelerinin, çevrelerinin, deneyimlerinin onlara kattıklarıyla 'doğru erkek' olamıyor da illa ki bir kadının onu evirip çevirmesi gerekiyor? (Başka Yabancı)

Kadın dergileri testleri tadında bir kitap.Kafa dağıtmak için okudum.Kitapta her yazılana katılmasam da benim için ortalama bir kitap.Sadece kendinizi test etmenizi sağlıyor. (Liya)

Doğru Erkeği Bulma kılavuzu PDF indirme linki var mı?

İlhan Uçkan - Doğru Erkeği Bulma kılavuzu kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Doğru Erkeği Bulma kılavuzu PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı İlhan Uçkan Kimdir?

İlhan Uçkan, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü'nü bitirdi. Daha mezun olmadan ilk kişisel sergisini açtı.

Çeşitli resim ve enstalasyon sergi faaliyetlerini sürdürürken, Express, Kadınca, Esquire, Max, Domus M, Boxer, gibi dergilerde yazarlık, köşe yazarlığı, editörlük, koordinatörlük görevlerinde bulundu ve bazı radyolarda program hazırladı.

Resimde "optik oyunlara" olan ilgisi giderek "hayatın içindeki oyun" kavramına, özellikle de "cinsler arası oyunlara" doğru yönelen Uçkan, "oyun teorisi"ni cinsler arası ilişkilere uyarladı.

Bir "oyun alanı" olarak değerlendirdiği ilişkiler için strateji ve taktikler geliştirdiği kitapları yüz binlerce satan Uçkan, Türkiye'nin en tanınmış kadın - erkek ilişkileri uzmanı olarak biliniyor.

2006'da Türkiye'nin ilk ilişki danışmanlık şirketi olan Oynayaninsan Danışmanlık'ı Nişantaşı'nda kurdu.

Kırmızı Günler isimli hafta içi her gün canlı yayımlanan TV programını Kanal 1'de yaptı.

Kasım 2007'de ile Show Tv'de yayımlanan Uçankuş magazin programında devamlı yorumculardan biri olarak yer alan Uçkan, 2003'ten 2009'a kadar Milliyet gazetesinde Bilirkişi Raporu isimli köşesinde yazdı.

İlhan Uçkan Kitapları - Eserleri

 • Erkekleri Kullanma Kılavuzu
 • Doğru Erkeği Bulma kılavuzu
 • Kadınları Kullanma Kılavuzu
 • Aşk Büyüsü
 • Aşk Oyunu Nasıl Oynanır?
 • Terk Etme Oyunları Kılavuzu
 • Aldatılan Kadının Kılavuzu
 • Aşk Oyunları Kılavuzu
 • Kadın Tamir Servisi

İlhan Uçkan Alıntıları - Sözleri

 • YAW HE HE ......!!! (Erkekleri Kullanma Kılavuzu)
 • Sizden başka hiç kimse size istediğiniz hayatı veremez. (Doğru Erkeği Bulma kılavuzu)
 • asıl ihtiyaçlarınız maddi değil, duygusal ihtiyaçlarınızdır. (Doğru Erkeği Bulma kılavuzu)
 • Hiçbir şey sevmekten daha iyi gelemez insana (Doğru Erkeği Bulma kılavuzu)
 • Parası için bir insan tarafından kullanılan insanın durumu, seks için kullanılmaktan bin beter bir şeydir. (Terk Etme Oyunları Kılavuzu)
 • Herkes bilir, savaşlar iktidar elde etmek içindir. (Erkekleri Kullanma Kılavuzu)
 • "Kışın Daha az Yakıtla Daha Iyi Isınabilmek için. ... (Erkekleri Kullanma Kılavuzu)
 • “Bütün bunlar erotik bir zevk, erotik bir sevinç değil kesinlikle, çok daha ötesinde bunların. Ne var ki bunun da bir sonu yok. Mazoşizm de değil bu, öyle bir coşku ki düş gücüne sığabilecek, tasavvur edilebilecek, akla ve hayale sığabilecek herhangi birşeyden çok büyük, herşeyden de öte, çünkü yalnızlık ve yokluk üzerine kurulu...” (Erkekleri Kullanma Kılavuzu)
 • ''Bir kadın ''Seni seviyorum!'' diyorsa, bu, ''Beni sevmeni, bana delice aşık olmanı ve her istediğimi yapmanı istiyorum demektir. Efendinin ben olduğum bir köle hayatı istiyorum. Ama bunun böyle olduğunu sen asla bilemeyeceksin!'' demektedir.. (Erkekleri Kullanma Kılavuzu)
 • ''Bir kadın ''Seni seviyorum!'' diyorsa, bu, ''Beni sevmeni, bana delice aşık olmanı ve her istediğimi yapmanı istiyorum demektir. Efendinin ben olduğum bir köle hayatı istiyorum. Ama bunun böyle olduğunu sen asla bilemeyeceksin!'' demektedir. (Erkekleri Kullanma Kılavuzu)
 • Hayaller umuttur. Birlikte kurulan hayaller canınız sıkıldığında sizinle birlikte olacak, size destek olacak birinin varlığından beslenir. Size daha da güç verir. Hem kendinize umut verirsiniz hem de beraber olduğunuz insana. Ama bu umut tutulmayacak vaat değildir. Çaba harcayacağınız hayaller değildir. "Birlikte ne güzel yapacağız" dediğiniz, iki kişi için sessizce, sevgiyle sürdürmeye söz verilmiş mutluluk hayalleridir. (Doğru Erkeği Bulma kılavuzu)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle