Dostluk Ekmeği - Darien Gee Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Dostluk Ekmeği kimin eseri? Dostluk Ekmeği kitabının yazarı kimdir? Dostluk Ekmeği konusu ve anafikri nedir? Dostluk Ekmeği kitabı ne anlatıyor? Dostluk Ekmeği PDF indirme linki var mı? Dostluk Ekmeği kitabının yazarı Darien Gee kimdir? İşte Dostluk Ekmeği kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Darien Gee

Çevirmen: Simge Ölmez

Orijinal Adı: Friendship Bread

Yayın Evi: Arkadya Yayınları

İSBN: 9789759996635

Sayfa Sayısı: 480

Dostluk Ekmeği Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye,

kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?

Kaderin ona oynadığı acımasız oyun karşısında Julia Evarts, yaşama sevincini kaybetmiştir. Çektiği tüm acıların ise tek bir sorumlusu vardır. Bir zamanlar en yakın arkadaşı olup da artık yüzünü bile görmek istemediği kız kardeşi...

Bir gün küçük kızı Gracie ile birlikte eve geldiklerinde, kapının önünde çiçek desenleriyle bezenmiş bir tabak ve yanında bir tarif bulurlar. Üzerine ise bir not iliştirilmiştir: "Umarım beğenirsiniz." Julia, bu beklenmedik hediyeden kurtulmak istese de kızını mutlu etmek adına tarifi denemeye karar verir.

Çok geçmeden kasabalarına yeni taşınmış olan iki kadınla tanışır. Eşini kaybetmiş olan Madeline Davis, hayata tek başına devam etmenin bir yolunu ararken, ünlü çellist Hannah Wang de Brisay ise kocasıyla boşanmak üzeredir. Teselliyi, adeta bir sığınak olarak gördükleri dostluklarında bulacak olan bu üç kadın, gün gelip de şu cümleyi söyleyebilecek midir? Her şeye rağmen hayat güzeldir.

Bizi bize anlatan sıcacık, lezzetli bir hikâye... Kâh ağlatan kâh sinirlendiren kâh güldüren Dostluk Ekmeği, imkânsız gibi görünenleri gerçekleştirmenin, aslında bizim elimizde olduğunu muhteşem bir dille anlatıyor.

"Okuyucuların bu iç ısıtan hikâye karşısında duygularına hâkim olabilmeleri imkânsız.

Tabii, o muhteşem tarifi de unutmamak gerek..."

-Publishers Weekly-

Dostluk Ekmeği Alıntıları - Sözleri

 • Gelecekte onları ihtimaller ve umutlar bekliyordu.
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat.
 • Koyu renkleri açık renklerden açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat...
 • "Hannah, hayatı zengin kılan şeyler beklenmedik dönüşlerdir," dedi. "Sen daha şimdiden o kadar çok şey başarmışsın ki sırada ne olduğunu merak ettiğimi itiraf etmeliyim. Önünde seni bekleyen iyi şeyler olduğunu biliyorum." "Keşke ben de o kadar emin olabilsem." "Olabilirsin ve zamanı geldiğinde olacaksın, Hannah. Ama şimdilik bilinmezliğin tadını çıkar."
 • “Dostlarım benim hazinemdir.”
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti . Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız . Birisi diğerinden daha iyi değildi. İkisi de birbirinden farklıydı . “ ~ DOSTLUK EKMEĞİ ~
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat.
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti.Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız.Birisi diğerinden daha iyi değildi. İkisi de birbirinden farklıydı . “
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat..
 • Bir arkadaşa mı ihtiyacınız var? O zaman Avalon’a gelin..
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti. Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız. Birisi diğerinden daha iyi değildi.İkisi de birbirinden farklıydı.”
 • Nasıl mıydı ? Bu artık bir soru değil , bir durumdu . Çünkü bunu sormanın bir anlamı yoktu.
 • Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi?

Dostluk Ekmeği İncelemesi - Şahsi Yorumlar

İlk çocuğunu kaybeden bir anneye gelen Amiş dostluk ekmeği ve hamuru ile başlıyor olay... Küçük kızının ısrarı üzerine ekmeği yapıyor çünkü tadı çok lezzetli. Ekmekten çıkan hamur parçalarını dağıtıyor. Böyle böyle bütün kasabaya yayılıyor bu olay... Bazıları bayılıyor bizi birleştiren bir şey diye bazıları da hamurdan virüsmüş gibi uzaklaşıyor, ne yapılır diye... Sadece Julia'nın gözünden anlatılmıyor hikaye... Oğlunun ölümünden dolayı hiç konuşmadığı kardeşinin, kardeşinin arkadaşı hırslı ve iyi bir gazeteci olan Edie'nin, Julia'nın kocasının, kocasıyla boşanma evresinde olan yeni taşınmış keman virtüözünün, ve üçünün buluşma yeri olan kafenin sahibi yaşlı Madeline'nin gözünden anlatılıyor.... Her birinin derdi var, her biri bir şeylere isyan ediyor, üzülüyor, içine atıyor. Kasabaya yayılan dostluk ekmeği bu insanlara yardım edebilecek mi yoksa sadece basit bir hamur mu?... (Ömür Yetim)

Kitabın adı: Dostluk Ekmeği Yazarın adı:Darıen Gee Okuyanın adı: Nezaket Topal Sayfa sayısı:480 Oğlunu kaybetmiş bir annenin evinin verandasında bir tabak hamur ve tarif bulmasıyla başlıyor olaylar. Bu hamur neyin nesi kim bıraktı niçin bıraktı. Yazan tarife göre bu hamur Amiş Dostluk Ekmeği hamuru. Hamuru 6 gün boyunca ara ara yoğuracaksın 10.gün içine değişik malzemeler katarak pişireceksin. Ve hamuru 4e bölüp üçünü dostlara dağıtacaksın birini kendin pişireceksin. Julia oğlu ölmüş ama bir kızı vardır. Yinede hayata küsmüş kimseyle konuşmuyor. Kızkardeşi dahil. Madeline eşini kaybettikten sonra Avalon'a gelmiş Madeline çayevimi açmış yalnız yaşayan bir kadın. Hannah ünlü bir Çellist iken herşeyi bırakıp Avalon'a gelmiş ve eşinden boşnmak üzere olan bir kadın. Julia,Madeline ve Hannah kitabımızın ana karakterleri. Hüzünlerini acılarını sevinçlerini paylaşıyorlar. Çok sıcak etkileyici ve çarpıcı bir roman. Birçok duygu ile harmanlanmış. Ben severek okudum. Tavsiye ederim. Bu arada kısaca tarifini yazdığım hamurun tarifi var. Bence denenmeli Amiş Dostluk Ekmeği. Çünkü bugünlerde Ülkemin çok ihtiyacı var sevgiye barışa dostluğa.... (Nezaket topal)

Dostluk Ekmeği PDF indirme linki var mı?

Darien Gee - Dostluk Ekmeği kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Dostluk Ekmeği PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Darien Gee Kimdir?

Darien Gee , kocası ve üç çocuğuyla birlikte Hawaii’de yaşamaktadır. Dostluk Ekmeği yazarın ilk kitabı olmasına rağmen About.com Reader’s Choice ödülüne layık görülmüştür.

Darien Gee Kitapları - Eserleri

 • Dostluk Ekmeği
 • Umut Mevsimi

Darien Gee Alıntıları - Sözleri

 • Her anımız aslında bir hatıra niteliği taşır....Sadece büyük ve önemli olaylar değil,küçük anlar da anımsanmaya değer.. (Umut Mevsimi)
 • "Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemezsin." (Umut Mevsimi)
 • Bir arkadaşa mı ihtiyacınız var? O zaman Avalon’a gelin.. (Dostluk Ekmeği)
 • "Hannah, hayatı zengin kılan şeyler beklenmedik dönüşlerdir," dedi. "Sen daha şimdiden o kadar çok şey başarmışsın ki sırada ne olduğunu merak ettiğimi itiraf etmeliyim. Önünde seni bekleyen iyi şeyler olduğunu biliyorum." "Keşke ben de o kadar emin olabilsem." "Olabilirsin ve zamanı geldiğinde olacaksın, Hannah. Ama şimdilik bilinmezliğin tadını çıkar." (Dostluk Ekmeği)
 • Bir damla gözyaşı ve umutla yoğrulmuş küçük bir hediye, kırılan kalbinizi iyileştirip tüm hayatınızı değiştirmeye yeter mi? (Dostluk Ekmeği)
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat. (Dostluk Ekmeği)
 • *Bazen en güzeli; kendini hissettiğin duygulara bırakıp içinden geldiği gibi hareket etmekti.* (Umut Mevsimi)
 • Birlikte koca bir ömür… (Umut Mevsimi)
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat. (Dostluk Ekmeği)
 • Gelecekte onları ihtimaller ve umutlar bekliyordu. (Dostluk Ekmeği)
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti . Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız . Birisi diğerinden daha iyi değildi. İkisi de birbirinden farklıydı . “ ~ DOSTLUK EKMEĞİ ~ (Dostluk Ekmeği)
 • Nasıl mıydı ? Bu artık bir soru değil , bir durumdu . Çünkü bunu sormanın bir anlamı yoktu. (Dostluk Ekmeği)
 • Sorgulamaktan vazgeç. Sadece basit bir cümleyle ne istediğini belirt. Hayat kısa rosto ye. (Umut Mevsimi)
 • "Herkes fotoğraf çekebilirdi; ne de olsa bu inkâr edilemez bir gerçekti. Ancak bir insanı, bir görüntüyü ya da bir duyguyu yakalayıp kaydetmek herkesin yapabileceği bir şey değildi." (Umut Mevsimi)
 • “...hayatın da çamaşırlar gibi olduğunu fark etmişti.Koyu renkleri açık renklerden ayırmalıydınız.Birisi diğerinden daha iyi değildi. İkisi de birbirinden farklıydı . “ (Dostluk Ekmeği)
 • *Sırf yolda yürürken ayağın küçük bir taşa takıldı diye yürümekten vazgeçemezsin. * (Umut Mevsimi)
 • Koyu renkleri açık renklerden, açık renkleri de koyu renklerden ayırmaya devam edip en iyisinin olmasını umut etmekti hayat.. (Dostluk Ekmeği)
 • “Dostlarım benim hazinemdir.” (Dostluk Ekmeği)
 • "Her anımız aslında bir hatıra niteliği taşır sadece büyük ve önemli olaylar degil.küçük anlar da hatırlanmaya değerdir." ~ "Gunleri degil, anları hatırlarız Aslında hepimizin hayatı zengindir. Unuttuğumuz anlar yüzünden fakir kalırız." Oesare pavese (Umut Mevsimi)
 • "Sanırım bizi insan yapan da bu. Herhangi bir şeyi sevebilme özelliğimiz, bu en akla gelmeyecek şey bile olsa." (Umut Mevsimi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle