Dövülerek öldürülen gencin babası: Çocuklarınıza sahip çıkın!

İstanbul’da dövülerek öldürülen Mardinli Serhat Abik’in babası, uyuşturucuya bulaşan gençlerin ailelerine seslenerek, “Evlatlarınıza sahip çıkın, akıbeti benimki gibi olmasın, bu işkenceden kurtulsunlar” dedi.

GÜNCEL ÖNE ÇIKANLAR

İstanbul’da dövülerek öldürülen Mardinli Serhat Abik’in babası, uyuşturucuya bulaşan gençlerin ailelerine seslenerek, “Evlatlarınıza sahip çıkın, akıbeti benimki gibi olmasın, bu işkenceden kurtulsunlar” dedi.  

İstanbul Beyoğlu’nda yaşayan 20 yaşındaki Serhat Abik, işkence edilerek öldürüldükten sonra araçla yaşadığı evin önüne atılmıştı. Abik’in cenazesi memleketi Mardin’in Kızıltepe ilçesi Karakoyu köyünde toprağa verildi.

Aslen Xirbeqeplê köyünden olan ailesi 1996 yılında önce Kızıltepe’ye sonra 2021 yılında ise işsizlik nedeniyle İstanbul Beyoğlu Tarlabaşı Mahallesi’ne taşındı.

Dövülerek öldürüldü

Rûdaw’a konuşan baba Seyfettin Abik, olay günü yaşananları Rûdaw’a anlattı:

“Oğlum 5 Ağustos günü sabah 10:00’da evden terlik ve eşofman katı ile çıktı, eve gelip kahvaltı yapacaktı. Bekledim, 14:30 gibi telefonla beni aradı ve benden 2.000 TL istedi. Borcu olduğunu söyledi. Doğrusu inanmadığım için vermedim. Daha sonra 19:20 sıralarında yeniden telefonla beni aradılar. Eve 100 metre uzaktaydım. Komşuların anlattığına göre getirip evin önüne atmışlar. Yetiştiğimde henüz can vermemişti. Ambulans yarım saat kadar geç kaldı, hastaneye gidene kadar da trafik vardı ve kurtarılamadı.”

Abik, “Bunu yapanlar insanlıktan nasibini almamış. Kimse bu vahşeti izah edemez. Bedeninde darp edilmemiş yer kalmamıştı. Bedeni, yüzü, gözü, dişleri. Bunu yapacaklarına gelip borcu olduğunu söyleselerdi verirdim” dedi.

“Çocukları kandırıyorlar”

Çocuğunun sokak çetelerinin kurbanı olduğunu anlatan Seyfettin Abik, “Bazen gidip gece eve gelmediği oluyordu. Bu çetelerin eline düştüğünü öğrendim. Çocukları kandırıp tehlikeli yerlere gönderiyorlar. Uyuşturucuya alıştırıyorlar. Hırsızlık yaptırıyor, haraç aldırıyorlar. Ben oğlumu tedavi için iki defa Adana’ya götürdüm ama tedaviyi kabul etmedi” diye konuştu.

Olayın ardından geniş çaplı çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Serhat Abik'i darp edip öldüren kişilerin kullandığı aracın peşine düştü.

Seyfettin Abik, yasal yollardan şikayetçi olacağını ve bunu yapanların peşini bırakmayacağını söyledi.

Abik, “Bakın metropollerde uyuşturucu madde işi sadece Kürt gençler içerisinde yaygın. Ben bunun kasten yapıldığını düşünüyorum. Perişan olalım diye yapıyorlar. Devlet müdahale ederse bunu bitirebilir. Ben bir baba olarak çok mücadele ettim. Ailelere tavsiyem şu; belki beni eleştirebilirler ama evlatlarına sahip çıksınlar. Tedavi gerekiyorsa tedavi etsinler. Akıbetleri benim evladım gibi olmasın, bu işkenceden kurtulsunlar” ifadesini kullandı. 

YORUMLAR

  • şuursuz herif,uyuşturucudan ziyan olan gençleri türk kürt diye ayırmış.hangi devlet ülkesinde uyuşturucuyu tamamen bitirebilmiş,bu iş sadece devletle olmaz,veli ve gençler de bilinçli olacak.başka çaresi yok.

    Ulan aptal işte senin sorumsuzluğu burdan belli oluyor çocuğun kötülüğe alışmış sen devleti suçluyorsun ama gene Allah kimseye evlat acısı vermesin

    • İnşallah senin de ailenden biri bulaşırda deneyimlersin

Yorum Ekle