matesis

HAMAS Esirler Bürosu Sorumlusu Cebbarin: Direniş, esirlerimizin özgürlüğü sözünü yerine getirecektir

HAMAS Esirler Bürosu Sorumlusu Zahir Cebbarin, "Esirlerimizin özgürlüğü halkımızın ve direnişin boynunda bir borçtur. Direniş, Allah'ın izniyle onlara verdiği özgürlük sözünü yerine getirecektir." dedi.
  • 21.11.2023 00:26
HAMAS Esirler Bürosu Sorumlusu Cebbarin: Direniş, esirlerimizin özgürlüğü sözünü yerine getirecektir

Cebbarin, bu akşam yaptığı açıklamada, işgalci siyonist rejimin, şu ana kadar ateşkes konusunu sürekli ertelediğini belirtti.

Ateşkesin uygulanması ve tamamlanması için genel bir çerçeve belirlediklerini ifade eden Cebbarin, işgalci rejimin arabulucularla olan yükümlülüklerini birçok kez ihlal ettiğini de kaydetti.

Bu savaştan şüphesiz zafer ile çıkacaklarını vurgulayan Cebbarin, "Halkımız 'beyaz bayrak' kaldırmayacak ve işgale boyun eğmeyeceğiz ve biz ilk günden kazandık. İşgal, direnişe boyun eğecek. 'israil' emperyalist projenin sırtına yük olmuş, artık yatırıma ve refaha elverişli değildir. 'israil' artık yaşamak için çekici bir yer de değil; hem orada yaşayanlar için hem de 'yerleşimci'  olarak buraya göçenler için bu durum aynıdır." dedi.

İşgalci siyonist bakan Ben Gvir liderliğinde hapishanelerde Filistinli esirlere yönelik bir katliam yaşandığını söyleyen Cebbarin, "İşgalle müzakere yapmamızın şartlarından biri de esirlerin koşullarının Aksa Tufanı öncesindeki haline dönmesidir." ifadelerini kullandı.

Cebbarin, "Esirlerimizin özgürlüğü halkımızın ve direnişin boynunda bir borçtur. Direniş, Allah'ın izniyle onlara verdiği özgürlük sözünü yerine getirecektir. Adaletsiz uluslararası toplum ise Filistinli tutuklulardan hiç bahsetmiyor." diye konuştu. 

İLKHA

Yorum Yaz