VİDEO/ Duyan'dan Yeni Kızıltepe Spor'a moral yemeği

Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi ekiplerinden Yeni Kızıltepespor takımı, Ligin ikinci yarısında kendi sahasında ağırladığı Bingöl Solhan maçı galibiyetini takımın sponsorlarından da olan Mihriban Un Fabrikasının Sahibi Sıraç Duyan'ın verdiği yemekle kutladı.

Kendi saha ve seyircisi önünde takımla bütünleşen taraftarlarıyla birlikte rakiplerinin korkulu rüyası haline gelen Mezopotamyanın Efeleri, İzmir'de haftasonu deplasmanda karşılacağı Altekma maçı öncesi onuruna verilen yemekle moral buldu.

Takımın Onursal Başkanıda olan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, İlçe Emniyet Müdürü Orhan Koç, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Mavidemir, Yeni Kızıltepespor Başkanı Turgut Cevheroğlu, Genel Koordinatör Şino Cevheroğlu ile çok sayıda davetlinin hazır bulunduğu moral yemek Hikmet Usta Yemek Salonu'nda gerçekleşti.

Ligin ikinci yarısının ilk maçında kendi saha ve seyircisi önünde maçın başından sonuna kadar üstün götürdüğü mıçı 3-0'lık net galibiyetle kazanmayı başaran  Efeler Ligi ekiplerinden Yeni Kızıltepespor, verilen moral yemeğiyle hem alınan galibiyeti kutlamış oldu, hem de İzmir deplasmanında karşılaşacağı Altekma maçı öncesi moral bulmuş oldu.

Yeni Kızıltepespor Genel Koordinatörü Şino Cevheroğlu, AXA Sigorta Efeler Ligi'nin en misafirperver ama aynı zamanda rakipler için de en zor deplasmanı olduklarını kaydetti.

Misafir takımları alkışlamayı da bilen ama aynı zamanda da yenerek uğurlamayı bilen bir takım haline geldiklerini ifade eden Cevheroğlu, "Bizim en büyük gücümüz taraftarımız. Takımı maç esnasında durmadan destekleyen taraftarlarımızın bize kattığı güç ile bir çok takımı burada puansız gönderdik. Bingöl Solhan Spor'u ligin ilk maçında deplasmanda da yenmiştik, İkinci yarıda kendi sahamızda ağırlayarak yine lige galibiyetle başlamamıza vesile olmuş oldu. Takım olarak ligin başında kendimize hedef koyduğumuz Playy-off hedefini tutturmak için disiplinli bir şekilde çalışıyoruz. Taraftarlarımızın desteğiyle bunu gerçekleştirebilecek güce sahip olduğumuza inanıyorum. Bu hafta sonu İzmir deplasmanında Altekma maçına çıkacağız. İnşallah bu maçtan da galibiyetle ayrılarak hedefimize bir adım daha atmış olacağız. Bugün de takımımızın onuruna verilen moral yemeğinde buluşmuş  olduk. Takımın motivasyonu açısından verilen böylesi programları çok önemsiyoruz. Bu vesileyle takıma desteğini esirgemeyen başta Onursal Başkanımız Kızıltepe Kaymakamı Sayın Hüseyin Çam'a, takımın sponsorlarından çok değerli sanayicimiz Mihriban Un Fabrikası'nın Sahibi İşadamı Sıraç Duyan ve takımımızın moral kaynağı Göksel Adıbelli'ye bu güzel moral gecesi için çok teşekkür ediyoruz."dedi.

Yeni Kızıltepespor'un Mardin'e çok önemli bir bir değer kattığını kaydeden İşadamı Sıraç Duyan, "Yeni Kızıltepespor ile voleybolu tanımış olduk. Bu şehrin sosyal ve sportif tanıtımına çok önemli katkısı oldu. Böyle bir takıma sahip olduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz. Herkesin bir şekilde bu takıma destek olmaya davet ediyorum. Bu bir görevdir. Bu şehrin marka değerini yükseltmek için spora ve sporcuya destek olmak önceliğimiz olacaktır" dedi.

Sazlı sözlü yöresel müzikler eşliğinde deav eden gecenin sonunda takım adına konuşan takımın tecrübeli kaptanı İbrahim Emet, "Ben bugüne kadar bir çok takımda voleybol oynadım, bu denli takımını destekleyen voleybol seyircisini çok az yerde gördüm. Biz Kızıltepe'yi, Kızıltepeliler de bizi çok sevdi. İnşallah Yeni Kızıltepespor sezonun sonunda hak ettiği yerde olacak ve şehirde voleybol kültürü bundan sonraki nesillerin de spor alanı olmuş olacak. Bizler buna inanıyoruz ve bu güzel gece için de takım arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum" dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle