Eğitim Bir-Sen Emekçi Öğretmenleri Unutmadı

Mardin'de eğitimciler Eğitime uzun yıllar hizmet edip, emek sarf etmiş, 2020 yılında emekli olan emektar eğitim çalışanlarını unutmayarak "Vefa Buluşması" kapsamında bir araya geldiler.

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Eğitim Bir-Sen Mardin Şubesi koordinesinde eğitimciler 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle 2020 yılında emekli olan öğretmenlerle sendika binasında pandemi tedbirleri kapsamında bir araya geldi.

 

Programın açılışında konuşan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, Mevlana’nın “Dostlarını daima vefa ile hatırla can /Arayan sen ol, bulan sen /Tanıyan sen ol, kucaklayan yine sen /Kula vefası olmayanın Hakk’a vefası olmaz” şeklindeki sözlerine atıfta bulunarak, şöyle devam etti:

“Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan ise, ‘Bütün giysileri yırtsak yeridir /Yeter bize vefa elbiseleri’ diyor. Haksızlığa karşı çıkmanın, kadim medeniyetle yeni ve daha güçlü bağ kurmanın, iyiye, güzele ve doğruya dair arayışta örgütlü güçle yol almanın, gelenekten beslenerek geleceği aydınlatmanın, yeniyi inşa, değerlerimizi ihya, emek, ekmek ve özgürlüğe dair, soylu mücadeleyi sürdürme kararlılığının destanını yazan Eğitim-Bir-Sen’in birer neferi olarak bizler, ahde vefa göstererek ‘Vefa Buluşması’ dolayısıyla bir ara gelmiş bulunmaktayız. Eğitim-Bir-Sen, bütün zamanlarını, heyecanlarını, varını yoğunu millet, ümmet, insanlık, emek ve özgürlük mücadelesine zimmetleyen yürekli insanların eseridir. Kuruluşundan zirveye çıkışına, zirveden yeni ufuklara varışına Eğitim-Bir-Sen ’ne yön veren değerler, vefa, sabır, sebat ve sadakattir. Soylu mücadelemizin her anında, diğerkâm yüreklerin, vefakâr ve cefakâr yiğitlerin alın teri vardır. Bugünlere kolay gelmedik. Vefayı sadece düne değil, bugüne ve yarına ait bir sorumluluk, bir yükümlülük olarak da görüyoruz. Düne dair vefa ‘unutmamak’, güne dair vefa ‘birlikte yol almak’, yarına dair vefa ‘insanlığın kurtuluşu için dayanışma içinde olmak’tır”

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren emekli öğretmenler ise, “Yıllarca büyük hizmetler verdik. Memlekete faydalı çok öğrencilerim yetişti. Bununla ölünceye kadar gurur duyacağız. Bizleri unutmamınız bizleri çok memnun etti. Bu anı unutmayacağız.”dediler.

 

2020 yılında emekliye ayrılan eğitim çalışanlarına plaket takdim edilerek program sonlandırıldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle