Özel: DEDAŞ, Ellerini esnafın yakasından çek!

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ömer Özel, Yaklaşan bayram öncesi, esnafın iş yapacağı bir dönemde ilçe de elektriklerin kesiliyor olmasına tepki göstererek, kesintilere biran önce son verilmesi çağrısında bulundu.
  • 10.06.2024 16:00
Özel: DEDAŞ, Ellerini esnafın yakasından çek!

Nusaybin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İş İnsanı Ömer Özel, kurban bayramı alışverişinin başladığı şu günlerde  Dicle Edaş'ın ilçe halkına ve esnafına uyguladığı sistematik elektrik kesintilerinin esnafı adeta isyan edecek duruma getirdiğini söyledi.

Dicle Edaş'ın ve yetkililerinin ellerini Nusaybin esnafının yakasından şekmeye davet eden Başkan Özel, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

"Nusaybin esnafı son günlerde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı isyan ediyor. Şehir merkezinde ortalama günde 7 ile 10 kez elektrik kesintisine gidiliyor ve giden elektrikler saatlerce gelmemesi esnafı ciddi anlamda mağdur etmektedir. Esnafın dolaplarındaki malzemeleri bu sıcakta bozulmakta, günden güne esnaf zarar etmektedir. Basına sürekli demeçler veren Dicle Edaş yönetimi, kesintisiz kaliteli hizmet vermekle övünürken sahadaki gerçeklerinin öyle olmadığını, yönetimin  sahadan bi haber oldukları yada bu kesintileri bilinçli yaptığını göstermektedir."dedi.

Kesintisiz kaliteli enerjinin bütün bir ilçenin elektriklerinin günde 7 ile 10 kez kesilerek esnaf ve vatandaşların mağduriyete sürükleyerek olmayacağına işaret edem Özel, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: "Tahsilât konusunda şahin kesilen  Dicle elektrik enerjinin tedarikinin sağlanması konusunda ne yazık ki aynı hassasiyeti göstermemektedir. Kendi klimalı odalarında basına beyan vermekle alakadar olanlar, esnafımız günden güne sıcaklığın 50-55 dereceleri bulduğu Nusaybin’imizde perişan olmaktadır. Bu zulme dur demenin zamanıdır. Dicle elektrik Nusaybin esnafının yakasından şu bayram öncesi ellerini çek. Esnafımızı daha fazla mağdur etme."

Image description

Editör: Aslan Alpergin

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
11.06.2024 / 09:23

resim çekilip açıklama yapacağınıza yetersiz kalan alt yapı ve hizmet nedeniyle dava açın. bildim bileli yaklaşık 15-20 yıldır nusaybinde sorun var. özelleştirildi sözde ama hala aynı berbat hizmet sadece nusaybin değil her yerde devam ediyor

Image
Ziyaretçi
10.06.2024 / 20:11

Bu duyarlığınız için çok teşekkür ediyoruz başkan 🙏aynı zamanda elektrik gidip geldiğinde yüksek voltaj nedeniyle bir çok işyeri ve evlerde buzdolabı kilimalar ve benzeri makinalar motorları yanıyor 🙏inşallah bu son verirler tekrardan Allah razı olsun başkan

Yorum Yaz