Emekli Amirallere bir tepki de: Mardin Eğitime Destek Platformundan

Emekli 103 amiralin darbe imalı bildirisine sert bir tepki de Mardin Eğitime Destek Platformundan geldi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mardin Adliyesi önünde toplanan de Mardin Eğitime Destek Platformu üyeleri yaptıkları açıklama sonrasında toplu halde savcılığa şikayet dilekçesi verdiler.

Açıklamayı platform adına  Mardin Eğitime Destek Platformu üyesi  Ensar Vakfı Mardin Temsilcisi Zeynel Tepe okudu.

Tepe açıklamasında şunları söyledi:

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz gerek yurt içinde gerek yurt dışında hak ve hakikat namına, ülkemizi korumak ve layıkıyla temsil etmek gayesiyle cansiperane mücadele etmekte ve mücadele etmeye devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerimizi Asla temsil etmeyen 103 emekli amiralin haddini aşan bu bildiriyi yayınlanması ülke gündemini gereksizce meşgul etmiş ve düşman sevindirmekten başka bir işe yaramamıştır.

Emekli amirallerin vazifeleri ülkemizi tehdit eden unsurlara karşı tecrübeleriyle bu ülkeye hizmet etmek lazım gelirken, tam aksine ülkemizin aleyhine ittifak edip bir araya gelerek darbe imaları taşıyan bildiriler yayınlamaktadırlar.

Son bir asırdır sürekli darbe ve muhtıralarla yıpratılmaya, yok edilmeye çalışılan fakat inayeti ilahiye ile muhafaza edilen bu ülkede amirallerin böyle bir bildiri yayınlaması asla kabul edilemez.

Anlaşılan o ki bu bildiriyi yayınlayanlar, 15 Temmuzda darbecilerin yediği tokatı unutmuş, bu necip milletin ittifak edip, devletinin yanında duracağını düşünememiştir.

Hiçbir şekilde darbeciler bu ülkede istiklalimizi yok edemeyecektir, bunu herkes bilmelidir. Aziz milletimiz bayrağını ve toprağını canından çok sevmektedir. Her zaman devletinin bekası için devletinin yanında olmuştur. Her türlü vesayet girişimine kesin ve net bir şekilde cevap vermiştir. Bundan sonda da böyle olacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Bu tarz planlı ve art niyetli hareketlere karşı birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek kararlı bir surette müteyakkız olmak, başta devletimizin bütün organları, Sivil Toplum Kuruluşları ve halkımızla kenetlenmek, hainane hal ve hareketlere asla geçit vermemek mecburiyetindeyiz.

Allah birlik ve beraberliğimize zarar verecek hainlere fırsat vermesin, bu millet ve memleketi her türlü ihanet ve şerlerden muhafaza eylesin.”

YORUMLAR

  • Bu fotoğrafa göre eylemcilerden biri hiç maske takmamış, Zeynel hoca da usulüne göre takmamış. Ceza verilmesi gerektiği kanaatindeyim.

    Bu şahısların sınırımızın Güneyinde Suriye'de İsrail'in bekasını garantiye almak için güçlü İslam devletlerini bölerek güçsüzleştirmek amacındaki BOP kapsamında kurulmakta olan İsrail güdümündeki terör devletine sesleri hiç çıkmadı. Ama İstanbul Sözleşmesi ve Türkiye'nin bekası için önemli olan Boğazlar Sözleşmesi hakkındaki bir görüş açıklamasına hemen parlamışlar. İktidardan beklentileri olanlar neyse de ya emekli öğretmen yılların tecrübesi Zeynel hocaya ne demeli!

    Bu muhterem kişilerin emekli amirallerin o bildirideki görüşlerini okumadıkları, sırf BOP'çulara yalakalık olsun diye destek amacıyla açıklama yaptıkları kanaatindeyim.

    • vallahi köylüm sana katılıyorum. aynen haklısın. bunlar yalakalıkta şovmenlikte sınır tanımayan güruhlardır.

      hepsi kurban olsunlar amirallere...!

Yorum Ekle