Emekli Bayram İkramiyesi 2021 Ne Zaman Yatacak? Ne Kadar Olacak? Zam Var mı?

Milyonlarca emeklinin Temmuz ayının gelmesini bekliyor. Temmuz ayı ile birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklileri hem zamlı aylıklarına kavuşacak, hem de kurban bayramı ikramiyelerini hesaplarında görecek. Peki emekli kurban bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? Emekli bayram ikramiye ne kadar olacak? Zam var mı? İşte tüm detaylar...

GÜNCEL EKONOMİ
PAYLAŞ:

Emekli ikramiyesi konusunda vatandaşların araştırmaları devam ediyor. İlk olarak 2018 yılında ödenmeye başlanan ve yılda iki kez Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde hesaplara yatırılan emekli ikramiyesinin bu yıl ilki Ramazan Bayramı öncesinde hesaplara yatırıldı. Kurban Bayramına sayılı günler kala emekli ikramiyesinin bu yıl içerisindeki ikinci ödemesi ise Kurban Bayramından önce hesaplara yatırılacakç 13,5 milyon emekliyi yakından ilgilendiren Bayram ikramiyesi konusunda detaylar netleşmeye başladı. Peki Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ne zaman hesaplara yatırılacak? İşte, konuya ilişkin detaylar...

KURBAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ 2021 NE ZAMAN YATACAK?

Kurban Bayramı bu yıl 20-24 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek. 19 Temmuz tarihinin arefe günü olması nedeniyle ikramiyelerin bir hafta öncesinde yani 12-16 Temmuz tarihleri arasında hesaplara yatırılması bekleniyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 2021 NE KADAR OLACAK? ZAM VAR MI?

İlk olarak 2018 yılında verilmeye başlanan emekli ikramiyesi 3 dönemdir 1.000 TL olarak hesaplara yatırılıyordu. Bu yıl yapılan 100 TL'lik zam ile birlikte Ramazan Bayramı öncesinde hesaplara 1.100 TL yatırılmıştı.

KİME, NE KADAR ÖDENECEK?

Emekli: 1.100 TL

Ölüm aylığı (% 25): 275 TL
Ölüm aylığı (% 75): 825 TL
Ölüm aylığı (% 50): 550 TL

KİMLER EMEKLİ İKRAMİYESİ ALABİLİR?

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar gördüğü için aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahipleri.

Vefat eden emeklilerin ikramiyeleri maaş alan dul ve yetimlerine ödenecek. Ödemeler maaş hisselerine göre yapılacak. Yüzde 75 oranında maaş alan bir eşe 750 lira ödenecek. Hem kocasından hem babasından veya annesinden ölüm aylığı alan kişiler de ikramiye alacak.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle