En Kullanışlı Armatür Çeşitleri Nelerdir?

Banyo dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan armatürler dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Son derece kullanışlı olabilen armatürler sayesinde banyonuzun duruşunu farklı bir boyuta çevirebilirsiniz. Küçük bir dokunuş ile büyük farklılıklar elde edebileceğiniz armatürler modern, alternatif klasik banyolara en iyi şekilde uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanır.

EKONOMİ

İşlevsel armatürlerden yararlanmak istiyorsanız lavabo veya duvara monte edilebilecek portatif seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bağlantı noktalarıyla şık bir duruş yakalayabilen armatürler el ve yüz yıkamanın yanı sıra küçük hacimli kaplara su doldurma işlemleri için tercih edilebilir. Çukur lavabolu tezgahlar kullanıyorsanız bu tezgahlar için kolları tezgaha gömülü olan modelleri kullanabilirsiniz. Tesisatların büyük bir kısmı tezgahın altında yer alırken yalnızca armatür parçaları görünür hale gelir.

İşlevsel Armatür Çeşitleri ve Özellikleri

Tezgah tipi olan armatürler uzun ayaklı olabilirler. Genel olarak suyun çıkış ucunun yüksekliği ile dikkat çekerler. Aynı zamanda bazı lavabolarda doğrudan lavabo üzerindeki armatür boşluğu yer alabilmektedir. Bu tür durumlarda armatür tipi kısa bacaklı olanları tercih edebilirsiniz. Kısa bacaklı armatürler aynı zamanda standart olarak adlandırılır. Armatürlerinizi bu noktada kullanacağınız lavaboya göre tercih etmeniz gerekir.

Banyolar standart armatürleri duvar üzerine monte edilen ve üzerinde soğuk-sıcak su kumandaları ile kullanılabilir. Küvetli banyolar için duvar tipi olan armatürlerin işlevsel özelliklerinden yararlanabilmek için yüksekliğinin en iyi şekilde ayarlanması gerekir. Banyolar için ankastre olarak adlandırılan armatürler de bulunur. Yalnızca soğuk ve sıcak su kumandası tuşu olabilen ürünlerin kontrolü oldukça kolaydır. Lavabo duvar tipi ankastre armatürlerdeki gibi musluk, kontrol bölgesi ve duş gibi üç ayrı parça yer alabilir.

Yerden monteli olabilecek armatürler ise özellikle alternatif tasarımlar arayanlar için ideal seçenekler arasında bulunur. Her biri işlevsel özellikleri ile ön plana çıkan armatürler geniş kullanım alanına sahiptir. Farklı banyo dekorasyonları için bulabileceğiniz çeşitli armatürler uzun süreli kullanımlarda herhangi bir soruna yol açmaz. Armatür seçiminizi yapmak istiyorsanız VitrA’nın en özel alternatiflerine göz atabilirsiniz. Dekorasyon tarzınıza uyum sağlayabilecek armatürler kendi içerisinde farklı fiyat seçeneklerine de sahiptir.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle