Esnaf gelir kaybı desteği ne zaman yatacak? İşte ödeme tarihi...

Esnafa Gelir Kaybı Desteği başvuruları devam ediyor. Peki, Gelir Kaybı Desteği başvurusu nasıl yapılır? Esnafa hibe desteği ödemeleri ne zaman yapılacak? Ödeme için son başvuru günü ne zaman? Gelir kaybı desteği ne kadar, esnafa ne kadar ödeme yapılacak? Hangi işi yapanlar bu ödemelerden faydalanabilecek, gelir kaybı desteği kimlere veriliyor? Esnafa hibe desteğini kimler alabilir? İşte bütün detaylar...

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen GELİR KAYBI DESTEĞİ, COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere yönelik destek paketi 23 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. Esnaf gelir kaybı desteği ne zaman yatacak?

1100 TL sosyal yardım alanlar tekrar alacak mı 2021

GELİR KAYBI DESTEĞİ NEDİR?

Ticaret Bakanlığınca koronavirüs salgını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilecek gelir kaybı ve kira destekleri için detaylar geçtiğimiz günlerde belli olmuştu. “Koronavirüs Salgını Nedeniyle Verilecek Hibe Desteği Programı ve Uygulama Esasları Hakkında Tebliğ” kapsamında belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen başvuru sahipleri faydalanacak.

ESNAFA GELİR KAYBI DESTEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Ödemelerin ne zaman yapılacağıyla ilgili henüz Ticaret Bakanlığı tarafından açıklama gelmedi. Esnafa destek parası Mayıs ayı ödemelerinin kısa süre içerisinde başlaması bekleniyor.

2021 KOSGEB Faizsiz Kredisi Başvuru Şartları ve Süresi Değişti

GELİR KAYBI DESTEĞİ NE KADAR?

Ticaret Bakanlığı tarafından esnafa iki kategoride Gelir kaybı desteği sunulmaktadır. 3000 TL ve 5000 TL olmak üzere iki kategoride Gelir Kaybı Desteği ücreti verilmektedir.

5000 TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLİYOR?

Kahvehane, kafe, çay bahçesi gibi yerler ile okul ve personel servisleri, düğün salonları, öğrenci yurtları, kantinler, kırtasiyeler, internet kafeler, hamamlar, lunaparklar gibi işletmeler yer almaktadır. Sayıları toplamda 235 bine ulaşan bu işletmelere bir defaya mahsus 5 bin liralık hibe ödemesi yapılacaktır.

3000 TL HİBE DESTEĞİ KİMLERE VERİLİYOR?

Bakım, onarım, tamirat, kaporta işleri ile uğraşanlar, seyyar satıcılar, sıhhi tesisatçılar, hırdavatçılar, müzisyenler, oto yıkamacılar, kuru temizlemeciler, oyuncak, kozmetik ve hediyelik eşya satıcıları, camcılar, çilingirler, bakırcılar, kalaycılar, ayakkabıcılar, konfeksiyoncular, tuhafiyeciler, zücaciyeler, kurs işletmecileri yer almaktadır.

GELİR KAYBI DESTEĞİ BAŞVURU SÜRESİ SON GÜN NE ZAMAN?

Gelir Kaybı Desteğinden yararlanma şartlarını taşıyan fakat destek başvurusunda bulunamayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirler için destekten yararlanma koşulları aynı kalmak kaydıyla 31 Mayıs 2021 saat 23:59' a kadar başvuru yapabilecek.

1000 TL Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Sorgulaması Nasıl Yapılır?

GELİR KAYBI DESTEĞİ (ESNAFA HİBE DESTEĞİ) BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı hibe desteklerinin başvuru sayfası araştırılıyor. Başvurular e-devlet (www.turkiye.gov.tr) sayfasından gerçekleştirilebiliyor.

HİBE BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN...

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle