‘Evlilik Hakkında Her Şey' Sergen kimdir? Sarp Akkaya kim, nerelidir? Kaç yaşında? Sarp Akkaya eşi kim? Sarp Akkaya Oynadığı diziler

Oyuncu Sarp Akkaya hayatı merak ediliyor. Peki Sarp Akkaya kimdir? Sarp Akkaya kaç yaşında? Sarp Akkaya aslen nereli? İşte Sarp Akkaya hakkında merak edilen detaylar ve hayatı...

BİYOGRAFİ

13 Mayıs 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Sarp Akkaya, Ablası Esra Akkaya ve ikizi Kaya Akkaya da kendisi gibi oyuncudur.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.  

Mezuniyetinin ardından çeşitli tiyatro oyunlarında sahne alan Sarp Akkaya, Stüdyo Drama Tiyatro Topluluğu’nda da ‘Kaos’ ve ‘Sonra’ isimli oyunlarla seyirci karşısına geçmiştir.  

Kameralar karşısına ilk kez 1995 yılında ‘Bizim Aile’ adlı dizi ile geçen başarılı oyuncu, Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizideki Servet karakteri ile de önemli bir çıkış yakalamıştır.  

Usta oyuncu, Ezel, Söz, Mavi Kelebekler, Kötü Çocuk, Suskunlar, Muhteşem Yüzyıl, Raco gibi pek çok yapımda da yer almıştır.  

2010 yılında ise kardeşleriyle AKKAdemi Tiyatro’nun kuruculuğunu üstlenmiştir.  

Günümüzde is Fox tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Evlilik Hakkında Her Şey' adlı dizide Sergen karakterine hayat vermektedir.  

Boğa burcu olan Sarp Akkaya, 1.76 metre uzunlukta ve 71 kilogram ağırlıktadır.

Rol aldığı film ve diziler:

2017 – Söz (Dragon Ratkoviç) (TV Dizisi)

2017 – Kötü Çocuk (Sinema Filmi)

2017 – Paramparça (Damir) (TV Dizisi)

2015 – Eksik (Sinema Filmi)

2015 – Racon (TV Dizisi)

2012 – Suskunlar (Sarı) (TV Dizisi)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle