Ezhel kimdir? Türkiye'yi Nazi Almanyası’na benzeten rapçı Ezhel nereli ve kaç yaşında?

"Türkiye’nin şu an Nazi Almanyası’ndan farkı yok!" diye mesaj paylaşan rapçı Ezhel, gündem oldu. Yaptığı paylaşımla “Ezhel kimdir, kaç yaşında ve nereli?” sorularının cevabı da merak edilmeye başlandı. Özellikle hakkında çıkan haberlerle magazin gündeminin üst sıralarında yer alan Ezhel ile ilgili detayları sizler için haberimizde derledik. İşte Ezhel hakkında tüm merak edilenler...

BİYOGRAFİ
PAYLAŞ:

Ezhel: Bu hükümet meşruiyetini tamamen yitirmiştir!

Rapçı Ezhel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hükümetin meşruiyetini tamamen yitirdiğini belirtti. Ezhel, "Türkiye apaçık bir parti devletine dönüşmüştür. Şu an Nazi Almanya'sından farkı yoktur" dedi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye apaçık bir parti devletine dönüşmüştür. Şu an Nazi Almanya'sından farkı yoktur" dedi.

"Bu hükümet meşruiyetini tamamen yitirmiştir" diyen Ezhel, "Satılan geleceğimizin, toprağımızın, emeklerimizin, mutluluğumuzun hesabını, hakkını sormayan, şu saatten sonra ses çıkarmayan herkese yazıklar olsun!" ifadelerini kullandı.

Ezhel, son olarak, "Biliyorum keyfiniz bozulmasın istiyorsunuz ama artık çüş" dedi.

Yaptığı paylaşımla hükümeti ağır bir şekilde eleştiren Ezhel için resmi bir soruşturma yürütülüp yürütülmeyeceği gün içerisinde netlik kazanacak.

EZHEL KİMDİR?

  • Asıl adı; Ömer Sercan İpekcioğlu

  • Doğum tarihi; 1 Temmuz 1990

  • Memleketi; Erzincan

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel), ilk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkarttı. Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Rap kariyerine solo olarak başlamış ve Ankara'da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı.

Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu

Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu.

2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu. Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur.

Yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlayan Ais Ezhel, 24 Mayıs 2018 tarihinde bazı şarkılarında uyuşturucu kullanımını özendirdiği ve kullanımını kolaylaştırdığı iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı. 19 Haziran 2018 tarihinde beraat etti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle