Fatih Çıtlak kimdir? M. Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti hangi kanalda? Fatih Çıtlak kaç yaşında? Faydalı sohbetiyle Fatih Çıtlak

Fatih Çıtlak, İslâm tarihi ve tasavvuf konularında birçok radyo ve televizyon programı yaptı. Konuşmacı olarak sempozyum, panel ve konferanslara katıldı. Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir. Özel bir televizyon kanalında yayınlanan Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti programıyla gündemde olan Fatih Çıtlak kim? Televizyonda dini yayınları araştıranlar, Fatih Çıtlak ismiyle karşılaştı. Vatandaşlar, “Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında ve nereli?” sorularını araştırdı. Peki, Fatih Çıtlak kim? Fatih Çıtlak kaç yaşında ve nereli? Fatih Çıtlak ile Sahur Vakti hangi kanalda? Fatih Çıtlak kitapları!

BİYOGRAFİ TELEVİZYON
  • Fatih Çıtlak kimdir?
  • Mehmet Fatih Çıtlak kaç yaşında?
  • 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında Mehmet Fatih Çıtlak'la Sahur Vakti programı hangi kanalda yayınlanıyor?
  • Program Ramazan ayı boyunca her gece canlı yayınlanan program nerede çekiliyor?
  • Fatih Çıtlak kitapları hangileri?
  • İşte Mehmet Fatih Çıtlak kim, kaç yaşında, nereli olduğu, ailesi, eşi ve çocukları, instagram adresi hakkında bilgiler...

Mehmet Fatih Çıtlak kimdir?

Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 yılında İstanbul Fatih'te dünyaya geldi. Liseyi Fatih İmam Hatip Lisesi'nde bitiren ilahiyatçı üniversite eğitimini İstanbul Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü'nde Arapça ve İslâmî ilimler bölümünde tamamladı.

İslâm tarihi ve tasavvuf konularında radyo ve televizyon programları yapan Mehmet Fatih Çıtlak, pek çok sempozyum, panel ve konferansta konuşmacı olarak yer aldı.Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi'nde devam eden Mesnevî sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyetlerden biridir.

Kültür Bakanlığı'na bağlı İstanbul Tarihî Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonda bulunan ünlü ilahiyatçı İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği'nin de kurucularındandır. İstanbul Sümbül Efendi'de bulunan İs ve Kültür Derneği'nde Osmanlıca ve hat derslerine de katılan Mehmed Fatih Çıtlak, pek çok ilmî çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazı yayımlamaktadır.

Yerli ve yabancı, sesli, görüntülü pek çok yapımda müzik yönetmenliği, sanat danışmanlığı ve metin yazarlığı vazifelerini icra etti, bu çalışmalarından dolayı birçok ödüle layık görülen Mehmed Fatih Çıtlak halen beğeniyle takip edilen radyo ve televizyon programlarını sürdürmektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın eşi Reyyan Uzuner'in dayısıdır.

Mehmet Fatih Çıtlak, daha önce TRT'de 'Gece Kahvesi' adıyla ramazan programı, ATV'de de iki yıl sahur programı yaptı, 2014 yılında da ATV program sunmuş olan Çıtlak, Ramazan ayı içerisinde çeşitli TV kanallarında Sahur programları düzenlemektedir.

Mehmet Fatih Çıtlak, evlidir ve 4 çocuğu vardır.

11 Ayın Sultanı Ramazan ayında Mehmet Fatih Çıtlak'la Sahur Vakti programı hangi kanalda yayınlanıyor?

Fatih Çıtlak'la Sahur Vakti Programı Kanal D’de yayınlanıyor.

Mehmet Fatih Çıtlak'ın sunduğu program, Kur’an-ı Kerim’den ayetler, hadis-i şerifler, Peygamber Efendimiz’in (SAS) hayatından kesitler, en güzel dualar, ilahiler, izleyicilerden gelen soruların cevapları yanıtlanıyor.

Dua Etmek Kaderi Değiştirir Mi? - M. Fatih Çıtlak'la Sahur Vakti

Program Ramazan ayı boyunca her gece canlı yayınlanan program nerede çekiliyor?

Program Ramazan ayı boyunca her gece canlı yayınlanan program Yenikapı Mevlevihanesi’nde çekiliyor.

Fatih Çıtlak kitapları hangileri?

2018 - Ben Dervişim Diyene
2018 - Huzur Defteri 2
2017 - Beyaz Mercan Siyah İnci
2017 - Birlik’te Sohbet
2017 - Nur Kandili Veli Gönenli Mehmed Efendi
2016 - Küfür Fedaisi 15 Temmuz Kalkışmasına Mesnevi'den Bakış
2016 - Fatih Hatıratı
2016 - Rüyalar Alemi (yazar gurubu ile)
2015 - Küfür Fedaisi - Mesnevi'den
2012 - Keşkül
2012 - Huzur Defteri
2011 - Aşkın Bir Noktası
2011 - Nur Kandili
2011 - Mesnevi Şerhi Padişah Cariye Kıssası
2010 - 40 Mektup
2010 - 18 Beyit – Dinle

Fatih Çıtlak'ın İnstagram adresi nedir?

Fatih Çıtlak'ın İnstagram adresi: instagram.com/fatihcitlak
loading...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle