Firdevs isminin anlamı nedir? Firdevs ne demek? Firdevs isminin özellikleri

Firdevs ismi ne anlama gelir? Firdevs Kuran'da geçiyor mu? Firdevs kız mı erkek mi? Firdevs adının Arapça yazılışı ve okunuşu nasıl? Firdevs isminin kökeni nedir? İşte Firdevs ismi ile ilgili detaylar...

İSİMLER SÖZLÜĞÜ

Firdevs isminin anlamı nedir?

Firdevs isminin konulması caiz midir?

Firdevs ismi Kuran'da geçiyor mu?

Firdevs isminin analizi

Firdevs isminin Arapça yazılışı

Firdevs isminin Çince yazılışı

Firdevs isminin Japonca yazılışı

Firdevs isminin Rusça yazılışı

Firdevs isminin harf sayısı ve istatistikleri

Firdevs isminin yorumları

Firdevs isminin anlamı nedir?

Cennetteki altıncı bahçenin adı

  1. Cennet, 
  2. Bostan, bahçe Firdevsi: İran'ın milli destanı olan "Şeyhname"nin yazarıdır. Adı, Mansur b. Hasan'dır. 9341020 yıllan arasında yaşadığı tahmin edilmektedir.

Firdevs İsim Analizi:

Sakin, uysal, güvenilir, kırılgan, karar vermekte zorlanan, hırslı, zorluklara direnen, üzüntü ve sevinci bir arada yaşayan, kendi içine dönük, umursamaz, hayaller kuran, bu hayallerin bir kısmını projeye dönüştürebilen bir kişilik enerjisi verir.

Firdevs isminin konulması caiz midir?

Firdevs isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Firdevs ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Firdevs ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir.

Firdevs isminin analizi

Firdevs ismine ait harf analizi
F Dinamiksiniz. İlginç şeyleri yapmayı sevdiğiniz gibi hiçbir konuda risk almaktan kaçınmıyorsunuz. Hayatınızı çılgın ve eğlenceli yaşamak tam size göre. Rutin işleri yapmaktan hiçbir zaman zevk almıyorsunuz.
i Planlı ve programlı kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi yerlere geliyorsunuz. Bunun yanında yardımsever tavırlarınız sayesinde herkes tarafından beğenildiği gibi yeni ortamlara da çabuk uyum sağlıyorsunuz.
r Dengeli ve uyumlu kişiliğiniz ile etrafınızdaki herkesin size saygı duymasını sağlıyorsunuz. Neşeli yapınız ile de en mutsuz olan insanı bile kolay bir şekilde güldürebiliyorsunuz.
d Mert ve güvenilir bir kişilikte olduğunuzdan etrafınızdaki herkes size güveniyor. Bunun yanında çevrenizdeki insanların problemleri ile birebir yakından ilgilenmeniz de ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuzu gösteriyor.
e İyi ve güvenilir bir arkadaş olduğunuzdan kimse sizinle arkadaşlık yapma konusunda çekinmez. Sürekli olarak çevrenize destek olabilecek kişilikte olduğunuzdan herkesin yardımına koşma konusunda üstünüze yoktur.
v Samimi olmanız ve samimi sohbetler yapmanız, her zaman arkadaşlarınızın ilgisini çekiyor ve bu durumdan hoşlanıyorlar. Doğal olmanız sayesinde herkes sizinle sohbet etmek için sıraya giriyor.
s Kendinden emin bir yapınız var ve kararlarınızın arkasında durmayı başarıyorsunuz. Bunun yanında her konuda profesyonel kararlar verebiliyor olmanız ile de daima doğru sonuçlar ortaya çıkarmayı başarıyorsunuz.

Firdevs isminin Arapça yazılışı

فردوسي

Firdevs isminin Çince yazılışı

菲尔多西

Firdevs isminin Japonca yazılışı

フェルドウスィー

Firdevs isminin Rusça yazılışı

Фирдоуси

Firdevs isminin harf sayısı ve istatistikleri

Firdevs isminin içerdiği sesli harf sayısı: 2

Firdevs isminin içerdiği sessiz harf sayısı: 5

Firdevs isminin içerdiği toplam harf sayısı: 7

Firdevs isminin yorumları

Yorumlar kısmından Firdevs isminin yorumlarını görebilirsiniz. Siz de Firdevs ismi hakkında yorum yazabilirsiniz.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle