Gaziantep'te yaz spor okulları için açılış töreni düzenlendi

SPOR

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep'te Yaz Spor Okulları düzenlenen törenle açıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, okulların tatile girmesi ile birlikte çocukların, gençlerin sporla vakit geçirmeleri, topluma daha güçlü ve sağlıklı kazandırılmaları amacıyla, Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde Yaz Spor Okulları'nın açılışını için Şahinbey Spor Salonu'nda tören düzenlendi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentin sporda da iddialı olduğunu belirterek, şunları aktardı:

"Spor şehri Gaziantep' iddiamızla çok şükür yaklaşık 60 tesis bu şehre kazandırıldı. Gençlik ve Spor Bakanımızın önderliğinde Gaziantep'te okullarımızda 172 bin öğrencimize lisans çıkardık. Aynı şekilde bütün okullarımızın spor malzemesi ihtiyaçlarını temin ettik. Yaz döneminde de bugün Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün öncülüğünde 17 bin sporcumuz, 25 branşta yaz okulunda spor yapacak. Sizlerin ruhen ve bedenen gelişmenizi önemsiyoruz. Sizlerin takım sporları başta olmak üzere sporun her dalında yeteneklerinizin ortaya çıkmasını önemsiyoruz. Gaziantep'te futbolun dışında da birçok branşta gerek amatör gerek okul spor kulüplerinde gerekse de profesyonel olarak sporcularımızın yetiştiğini görüyoruz. Çok net olarak söylüyorum. 5-10 sene sonra Gaziantep'te bu kardeşlerimiz Türkiye'nin en iyi sporcularından birileri olacaktır."

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay da, 9 ilçede Gençlik ve Spor Bakanlığı öncülüğünde yaz spor okullarının yanı sıra belediyeler ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile yürütülen yaz spor okullarının devam ettiğini belirterek, "Sevgili gençler, her zaman spor yapın. Geleceğin sporcu avukatları, doktorları, bilim adamları olun. Geleceğin dünya ve olimpiyat şampiyonları olun." ifadelerini kullandı.

Programda, çeşitli branşlarda sporcular gösteri yaptı.


AA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle