Genel Müdür Altunkaynak, Su'yu sorun olmaktan çıkarmak için çalışıyoruz

MARSU Genel Müdürü Abdulselam Altunkaynak, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti ile Mardin Life Gazetesini ziyaret etti.

MARDİN
PAYLAŞ:

Uzun yıllar İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yaptıktan sonra yaklaşık 5 ay önce MARSU Genel Müdürlüğü görevine getirilen Abdulselam Alunkaynak, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti'ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü tarafından karşılanan Genel Müdür Altunkaynak, Cemiyet başkanlığında Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş, İLKE Haber Ajansı Mardin Temsilcisi M.Salih Keskin, TRT Haber Mardin Temsilcisi Yusuf Güneş ile diğer gazetecilerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

SU'YU SORUN OLMAKTAN ÇIKARMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Uzun yıllar görev yaptığı İstanbul'dan doğduğu topraklara, memleketne hizmet etme görevinin kendisine tevdi edilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren MARSU Genel Müdürü Altunkaynak, "Kadim medeniyete ev sahipliği yapan bu kadim toprakların mensupları olan hemşehrilerimize hizmet etme şansı bize verildiği için kendimizi mutlu addediyoruz. Mardin Büyükşehir il sınırları dahilinde alt yapı ve Su alanındaki sorunları günlük yaşamımızdan sorun olmaktan çıkarmak için Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş'ın gıyasetinde arkadşlarımızla birlikte mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyoruz. Günlük yaşamın en temel ihtiyaçlarının başında gelen su'yu sorun olmaktan çıkarmak, sıkıntısız bir altyapıyı dizeyn etmek için çalışıyoruz. Ancak açık yüreklilikle ifade etmek gerekirse yılların birikimi olan sorunlar var, bu sorunların üstesinden gelecek yeteri kadar birikime, azim ve inanca sahibiz çok şükür. MARSU olarak; altyapıyı ve Su'yu günlük yaşamımızdan ve şehrimizin geleceğindeki yaşamdan da sorun olmaktan çıkaracak çalışmalar ve projeler üzerinde duruyoruz. Merkez Artuklu ilçemize alternatif su kaynakları için çalışmalarımız devam ediyor. Yine Artuklu'da özellikle yaz aylarında hemşerilerimizin yaşam kalitesini olumsuz etkileyen, olası sağlık sorunlarına da yol açan açıkta akan atık sulara çözüm bulma gayretlerimiz devam ediyor. Kızıltepe'nin, Nusaybin'in altyapı ve su sorunlarının çözümü için ekiplerimiz ciddi bir gayretin içerisinde çalışıyor" dedi

2021'DE SUYA ZAM YOK

Ömerli ve Savur ilçelerinin içme suyu sorununu büyük ölçüde çözecek projelerde sona yaklaşıldığını kaydeden Genel Müdür Altunkaynak, Ömerli'de sorunsuz bir içme suyu için projede önemli aşamların geride kaldığını, Savur ilçesinin içme suyu projesinde ise sona yaklaşıldığını kaydetti.

Su fiyatlarına olan vatandaşın tepkilerini görmezden gelmediklerini ancak Su fiyatlarına yeni bir zammın yapılmadığını ve 2021 yılı boyunca da Su'ya herhangi bir zam yapılmayacağını kaydeden Genel Müdür Altunkaynak, Mardin'deki su fiyatları ile çevre illerdeki su fiyatlarının aynı olduğunu söyledi.

Genel Müdür Abdulselam Altunkaynak'a Marsu Artuklu Şube Müdürü Halil Ceviz de eşlik etti.

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle