Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor

Son köşe yazımda HDP’lilerin dokunulmazlıkları ile ilgili bir analiz- köşe yazısı yazmıştım. Bu hafta ne yazayım diye düşünürken değerli bir okur yazımı eleştirmiş demiş ki; “90’larla şimdi ki Türkiye’nin bir olmadığına yazsaydın keşke. Yoksa gerçekleri yazmak hesabını-za gelmiyor mu?’’. ‘’Hesap’’ tan kastettiği nedir? Doğrusu anlamadım iki milyar TL’si olan bir hayırseverin bana para yolladığını kastetmiş herhalde. Ama gelin görün ki benim banka hesabım yok.

Evet değerli okur ben gerçekleri yazamıyorum yalnızca yazılabilecek gerçekleri yazıyorum. Zaten sizde izlediğiniz programlarda gerçekleri değil! Senaryoları, okuduğunuz gazetelerde gerçekleri değil! Doğruları, okuyorsunuz.     

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; Türkiye basın özgürlüğünde 6. Sınıfta

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; Türkiye basın özgürlüğünde 194. Sırada

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; Türkiye her yıl basın özgürlüğü sıralamasında geriye gidiyor.

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; 2016 Türkiye’sinde onlarca gazeteci haber yazdığından dolayı hapis yatıyor.

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; köşe yazısı aracılığıyla meslektaşını tehdit edenler hala işinin başında gerçekleri yazanlar işten çıkarılıyor.

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor;  gerçekleri yazanlar birileri tarafında tutulan magandalar aracılığıyla dövdürtülüyor

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; gerçekleri yazanlar isimlerinin önüne eklenen bir takım yaftalarla suçlanıyor.

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; muhalif gazetelere, kanallara kamuoyu reklamları verilmiyor.

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; birçok yazar Allah’a hesap vermeyecekmiş gibi yalan yanlış şeyler yazıp siz mazlum ve masum halkı kandırıyor.

Gerçekleri yazmak hesabıma gelmiyor; milletvekillerinin bile dokunulmazlıkları kaldırılıp, hapishaneye atılması tartışılıyor ise bu, demokrasi beni yutar!

Ben boş şeyleri yazamam koskoca Müslüman halk demokrasi ile önce kandırılıp, sonra zehirlenip, sonra dini tahrip edilip, sonra kendinin zengin olduğuna inandırılıp, sonra güvende olduğunu, sonra Türkiye İslam dünyasının lideri konumuna geliyor, Türkiye ve milleti dindarlaşıyor, diye kandırtılıp hakları yeniliyorken ben gerçekleri yazamam.

Yıl 2016! Gerçek anlamda Türkiye tarihinde en demokratik en özgürlükçü sayılabilecek hükümeti özgürlükçülüğü ve demokratlığı ile övülürken basına karşı en baskıcı hükümetlerden biri olmuş. Allah sonumuz hayretsin.

YORUMLAR

 • Kızıltepeli Canı yanmış Kürt bravo özetlemişsin tebrik ederim.

  :) ne zamandan berı bır yazar gelen bır yoruma karsılık uzunca bır yazı yazar olmuş.Ben sahsen sızı daha cok toy görüyorum.ha yazdıklarınızda doğru bir taraf yok mu ?var tabıkı.Ama asıl sesinizi yükselteceğiniz taraf yanlış.Bir iki kelımede şu an akrabalarının,eş dostunun , küçük kulubelerın veyahut belkıde hıc gormedıgı illerde ev kiralayıp yanına sadece birkaç parça eşyasını alabılen değer verdiğini söylediğin Kürt halkı içinde söylseydin.Evlerının önüne veya içine yuzlerce kilo bomba döşeyip acımadan patlatanlarada iki söz edebileydin.Keşke bir tane asker öldüreyim de olsun birkaç Kürt çocuk ölürse ölsün diye düşünen ama aslında düşünce yoksunu olanlara da ufak bir dokundurma yapsaydın.Herşey basın özgürlüğü mü??Evimin onunde tonlarca bomba patlasın ama olsun basınım özgür olsun.Kürt çocugum camın yanında yatarken camlar patlasın çocugumun gozune cam batsın onlarca dikiş atılsın ama olsun bir asker öldürcekler.Bizler Kürtce kasetlerı asker görmesın dıye sobalarda yakan nesıldık.Sen gibi Biji sarok diye bagırarak gezebılenlerden asla olamadık.O yuzden 90 larla kıyaslayabılıyoruz. Ha birde basın özgürlüğünün kısıtlandıgına asla katılmıyorum.Eğer oyle bır durum olaydı sen bu yazıyı böyle rahat yazıp yayınlatamazdın...Selameetle kal..

  • Kıymetli yorumcu kardeşim 1 konuda size katılırken 1 yönden de katılmıyorum.
   Katılmadığım konu, bir yazar elbette kendine yapılan bir yorum üzerine uzunca bir yazı kaleme alabilir. Bu yazarlığın normal bir refleksidir.
   Ancak bunun dışındaki bütün hususlarda size katılıyorum.

  • tamamen katılıyorum arkadasım...

  Genç Yazarımızı kutluyor, başarı dileklerimi sunuyorum.
  Ancak, birilerinin gazına gelip başına bir şey gelir endişesini taşıyanlardanım.

Yorum Ekle